Naudinga

Turniketas gali išgelbėti gyvybę. Specialistas demonstruoja, kaip jį naudoti taisyklingai (video)

„Turniketas visada yra mano kuprinėje. Gyvenimiška patirtis parodė, kad jo gali prireikti bet kur ir bet kada. Kai supranti, kad būtent šis prietaisas gali išgelbėti gyvybę, pradedi kitaip vertinti jo svarbą“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas bei Karo medicinos tarnybos paramedikas Audrius Paukštys. Jo nuomone, turniketu privalo mokėti naudotis kiekvienas žmogus, nes tai pagrindinė gelbėjimosi priemonė masyviam kraujavimui galūnėse stabdyti.

Paramedikas pataria turniketą turėti ne tik automobilyje, bet ir namų vaistinėlėje, kur taip pat įvyksta įvairiausių buitinių traumų. Svarbu atminti, kad turniketas yra vienkartinė priemonė, todėl treniruotis ir po to padėti jį atgal į vaistinėlę – draudžiama, nes teikiant pagalbą sau arba kitam žmogui, jis gali nesuveikti.

Specialistas vaizdo pamokoje demonstruoja, kaip turniketą reiktų naudoti taisyklingai:

  • Turniketas dedamas 5–7 cm. virš žaizdos.
  • Jeigu dėl masyvaus kraujavimo sužeidimo vieta nėra aiški, turniketas dedamas ant galūnės kuo aukščiau, tampriai bei nenuimant drabužių.
  • Uždėjus turniketą, suktuką reiktų užveržti taip, kad sustotų kraujavimas ir nebūtų jaučiamas periferinis pulsas. Jeigu sužeistoje galūnėje nejaučiame pulso reiškia turniketas užveržtas gerai.
  • Uždėjus turniketą, būtina pažymėti uždėjimo laiką, tam skirtoje vietoje ant turniketo.
  • Turniketas nenuimamas tol, kol neatvyks profesionali medicininė pagalba.

Kviečiame stebėti video pamoką.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Jonuškienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Turniketas gali išgelbėti gyvybę. Specialistas demonstruoja, kaip jį naudoti taisyklingai (video)