Verslas

Su gimtadieniu. 10 faktų apie FaceBook

Vakar, vasario 4 dieną dydžiausias socialinis tinklas vardų FaceBook, šventė savo 10-tajį gimtadienį! Ta proga, pirmą kartą istorijoje FaceBook’ą galima buvo pasiekti adresų thefacebook.com. Apie tai rašė visi. Juk tokia svarbi žinia. Mes irgi nusprendėme neatsilikti ir parašyti kur kas daugiau, nei vertas būtų šis socialinis gigantas.

1

Šiuo metu FaceBook turi 1,23 mlrd. vartotojų – tai 1/6 žemės populiacijos. 64% iš jų soc. tinklą aplanko kasdien, apie 77% iš mobiliųjų įrenginių.

2

Didžiausia tinklo auditorija yra iš JAV (146,8 mln. vartotojų), toliau eina Indija (84,9 mln.), Brazilija (61,2 mln.), ir Indonezija (61,5 mln.). Yra ne daug pasaulio užkampiu, kur FaceBook nebūtų kaip dominuojantis užkratas. Ačiū Dievui, atsirado.

Rusijoje kaip nekeista, turint 143,5 mln. gyventojų, FaceBook naudoja tik apie 8 milijonai. Mano manymų jie naudoja kur kas pažangesni produktą kaip vk.com.
Tas pats ir kaimyninėje Latvijoje, ten populiariausias soc. tinklas yra draugiem.lv (frype.lv). Telieka pasidžiaugti kaimynais.

3

Zuckerberg’o kompanija, kuri prasidėjo nuo studentiško bendrabučio, šiandien kainuoja $135 mlrd. Tinklo apyvarta 2013 metais siekė – $7,9 mlrd, pelnas – $1,5 mlrd.

4

Auditorija nejaunėja. Atvirkščiai. Vien per pastaruosius 3 metus iš soc. tinklo pabėgo daugiau nei 6 mln. vartotojų, kurių amžius buvo 13–24 m. O savo augimu FaceBook’as dėkingas turėtų būti jaunimui virš 25 m.

5

FaceBook vartotojai į dieną įkrauna virš 350 mln. nuotraukų – o tai virš 4 tūkst. kiekvieną sekundę.

6

Pas puse vyriasnio amžiaus vartotojų daugiau nei 200 draugų. Vidurkis – 338.

7

Socialinis tinklas po šiai dienai, pasiruošias sumokėti $500 tam, kam pavyks jį nulaužti.

8

Mažiausiai penki žmonės dėka Facebook’o tapo milijardieriai: tai Mark Zuckerberg, Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin, Sean Parker ir Sheryl Sandberg. Pirmieji trys – tinklo įkūrėjai, paskutinieji du – kažkokie menedžeriai (Parkeris tapo pirmuoju kompanijos prezidentu tolimais 2004 m.).

9

FaceBook’e dirba 6337 žmonės.

10

Kad į asmeninį Mark’o Zuckerberg’o puslapį patekti tiesiai, pridėkite prie facebook.com adreso skaičių 4.