Kažkada bulvarinėje spaudoje perskaitytas straipsnis, kuris prasideda kaip ir daugelis tokio pobūdžio straipsnių, skelbė: ,,Amerikos mokslininkai nustatė..”. Trumpiau, Amerikos mokslininkai apskaičiavo, kad vidutiniškai vienam žmogui per metus į galvą “šauna” keturios verslo idėjos – vertos milijono. Tai reiškia: tu, aš ir kiti gali uždirbti milijonus. Tad kyla klausimas: kodėl mes jų dar neuždirbome? Atspėjote, mes jas išmetame iš savo galvų, nes jos mums pasirodo per daug kvailos ar niekam nereikalingos. Bet svarbu atsiminti vieną dalyką, žmogus – keista būtybė, kuri sprendimus priima, dažniausiai, nesivadovaudama logika. Žmogus yra linkęs pasikliauti emocijomis – šiuolaikinės ekonomikos varikliu.
Ir mes nesiūlome statyti kortų namelių (smulkaus verslo), nes mes juk geresni už kitus, smulkmenos – ne mums! Dauguma siekia per naktį tapti milijonieriais, o metų gale net multi-milijonieriais. Bėda tame, kad tos burbulinės verslo imperijos trampios . Jos kas savaitę griūna, nes mes vis ieškome idealios verslo idėjos. Kiek kartų matei skelbimą: ,,parduodu verslo idėją”. Kvailiai: ir parduodantys, ir perkantys. Iš tiesų neegzistuoja idealios verslo idėjos. Ir net ne verslo idėjų reikia ieškoti, o tendencijų. Būtent, ateities tendencijų, o verslo idėja ateis savaime.
Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių, kokias mes matome verslo galimybes.
Draugai. Nereikia būti genijumi, kad suvoktum – žmonės yra vieniši. Tai gali lemti įvairios priežastys. Vieną iš jų išskirtume godumą, kuris slypi kiekviename iš mūsų. Pati situacija puikiai pavaizduojama legendiniame kino filme “Gread is good” (Godulys yra gerai). Esmė yra paprasta: mes nesusipažįstame kiekvieną dieną su nauju žmogumi, bet mums norisi kiekvieną dieną patirti po nuotykį. Tokia yra mūsų natūrali prigimtis. Adrenalinas, jaudulys – tai yra emocijos, kurių paslapčia trokšta kiekvienas iš mūsų. Tik tuomet mes gyvename.
Momentiniai socialiniai tinkai. Nesaugantys jokios tavo informacijos, juose jaustis gali laisvai. Vienija – žmonių interesai. Kriterijai tikslumas interesų, atstumas tarp socialinio tinklo dalyvių. Pajamos trečiųjų šalių prekės, paslaugos (reklama, perpardavimas). Įgyvendinimas kiekvieno kūrėjo teisė.
3D spausdinimo technologija. Jei apie tai dar nieko nežinai, tu – tūlas lietuvis. Neįsižeiski, tau tereikia daugiau skaityti, sekti pasaulio tendencijas.
3D atspausdinti daiktai. Kur Lietuvoje gali įsigyti 3D atspausdintą produktą? Niekur. Taip, yra vos pora įmonių, teikiančių spausdinimo paslaugas, bet jos dirba pagal išankstinių užsakymų principą. Niekas negamina produktų. Ar tai nėra galimybė? Asmeniškai atlikome skaičiavimus (skaičiais nesidalinsiu, gal būsime konkurentai) jau šią dieną galima ne tik išgyventi iš tokio tipo verslo, bet ir klestėti. Tau tereikia surasti būdą, kaip pradėti ir ką spausdinti.
“Made in China”. Čia dar tikrai ne viskas išsemta. Šiuo metu daug yra importuojama iš Kinijos, bet ne viskas. Ir nereikia manyti, kad Kinija yra pigių niekučių tėvynė. Taip jau nebėra. Klaidinga ir ydinga verslo požiūriu taip galvoti. Šiuo metu Kinijoje yra, kūriasi ir planuoja savo veiklą kompanijos, kurios nebelaukia užsakymų iš kitų kompanijų (ką gaminti). Jos pačios kuria, gamina, parduoda savo produkciją. Tai tokios kompanijos kaip: “Xiaomi”, “Meizu”, “Oppo” ir dar daug kitų. Kol kas šie prekiniai ženklai dar nėra gerai žinomi visame pasaulyje(JAV jau taip). Bet įdomiausia tai, kad produkcijos kokybė kartais lenkia rinkos lyderių, o kainos yra gerokai mažesnės (šiuo atveju paminėti išmaniųjų telefonų gamintojai).
Tavo. Verslo idėja? Suprask, nereikia tau planuoti imperijų, kol nepastatei nė vieno kortų namelio (smulkaus verslo). Dauguma verslo imperijų savininkų pradėjo nuo paprastų, kartais ir nuobuodžių verslų. Bet kurdami juos jie suprato, kaip veikia verslas. Tik išmokę verslo pamokas kėlė sau reikalavimus ir pradėjo kurti verslo imperijas. Mažai yra sėkmės istorijų ,,Milijonierius per naktį” , bet jų yra. Mes matome du pasirinkimus: arba gali laukti idėjos vertos milijonų, arba – pradėti statyti savo kortų namelį.