Buitis,  Sodas ir kiemas

Prireikus naujos vejapjovės: pagrindinės jų rūšys ir privalumai

Atėjo metas ieškoti naujos, našios ir dideliu funkcionalumu pasižyminčios vejapjovės? Iki šiol jūsų naudota vejos priežiūrai skirta sodo technika atgyveno ir savo funkcijų nebeatlieka taip, kaip to norėtumėte? Tuomet nieko nelaukus skubame jums pateikti keletą praktiškų patarimų, kartu supažindinant su šiuolaikinėmis vejapjovių rūšimis.

Vejapjovės pasirinkimas

Visų pirma labai svarbu atkreipti dėmesį į vejapjovės patvarumą ir patikimumą. Taip pat turite atsižvelgti į jos ergonomiškumą ir našumą. Tai užtikrins, kad naudosite ilgaamžę vejapjovę, kurios dėka vejos priežiūra taps kur kas paprastesnė ir malonesnė. Tačiau, kai šiuolaikinė rinka mums gali pasiūlyti tiek daug skirtingų vejapjovių modelių, neretai iškyla daug klausimų, todėl verta įvardinti pagrindines vejapjovių rūšis ir jų privalumus.

Stumiamos vejapjovės

Stumiamos vejapjovės yra vienos populiariausių. Jos yra labai patogaus dizaino, neužima daug vietos ir jomis naudotis yra labai nesudėtinga. Jei jūsų namo teritorija nėra didelė, tuomet stumiama vejapjovė gali tapti puikiu pasirinkimu. Žinoma, nusprendus rinktis stumiamą vejapjovę turėtumėte taip pat nuspręsti, ar jūs rinksitės vejapjovę su žolės surinkimo baku, ar be jo. Galiausiai atsižvelkite į vejapjovės ratų dydį. Tai padaryti turėtumėte įvertinę jūsų teritorijos lygumą.

Savaeigės vejapjovės

Jūsų namo lauko teritorija yra pakankamai didelė? Tuomet savaeigė vejapjovė gali būti tinkamas sprendimas. Šios rūšies vejapjovės yra labai patogios, kadangi jų nereikia stumti, o tai reiškia, kad rūpinantis savo veja nebetenka skirti didžiulių pastangų ir išeikvoti daugybės jėgų. Nusprendus įsigyti savaeigę vejapjovę svarbu atkreipti dėmesį į vejos pjovimo metodą, pjovimo plotį ir eigos sistemos parametrus, kurie būna pateikti prie kiekvienos savaeigės vejapjovės.

Priekiniai varantieji ratai

Vejapjovės su priekiniais varančiaisiais ratais yra nedidelių gabaritų ir patogaus dizaino. Jei jūsų teritorija nėra lygi ir paprastai būna pakankamai drėgna, tai gali tapti labai veiksmingu pasirinkimu. Su priekiniais varančiaisiais ratais veikiančios vejapjovės pasižymi puikiu sukibimu su paviršiumi, todėl vejos priežiūra tampa dar patogesnė – nepaisant to, ar paviršius yra nelygus, ar drėgnas. Didelis funkcionalumas, modernumas ir patvarumas – tai, kas suteikia šioms vejapjovėms ir labai didelį ilgaamžiškumą.

Visi varantieji ratai

Vejapjovės su visais varančiaisiais ratais yra labai galingos, todėl labai gerai tinka esant didelio pravažumo poreikiui ir norint veją saugiai prižiūrėti pakankamai nepatogiose vietose, kurios yra nelygios, slidžios ar pasižyminčios dideliais nuolydžiais. Naudotis visais ratais varoma vejapjove yra labai paprasta ir malonu, kadangi tai yra ypač galinga sodo technika, kuri veikia tolygiai ir sklandžiai. Nepaisant to, ar jūsų teritorija yra vidutinio dydžio, ar labai didelė – su visais varomais ratais veikianti vejapjovė savo darbą atliks nepriekaištingai.

Rankinės vejapjovės

Jei veja, kurią jums tenka prižiūrėti yra nedidelė, tuomet jums galėtų pakakti ir rankinės vejapjovės. Tokių vejapjovių ratai yra labai tvirti, todėl jums neiškils sunkumų net jei žemė jūsų namo kieme nėra lygi. Kadangi tokių vejapjovių pjovimo plotis yra apytiksliai 41 cm, tokie modeliai nepriekaištingai atlieka savo darbą mažesnio ploto vejose. Svarbu ir tai, kad šios vejapjovės pasižymi labai tyliu veikimu, todėl netrikdys nei jūsų, nei aplinkinių žmonių.

Vejapjovės ant oro pagalvės

Vejapjovės ant oro pagalvės – tai labai išskirtinis vejapjovių modelis. Vejos plovimo metu yra naudojama oro pagalvė, todėl manevruoti vejapjove yra labai paprasta. Tokio tipo vejapjoves dažnai pasitelkia vartotojai, kuriems tenka nupjauti stačius šlaitus ar sudėtingai prieinamas vietas. Šios rūšies vejapjoves galima naudoti ne tik mažame, tačiau ir dideliame plote.