Buitis

Praktiniai patarimai, kaip efektyviai nuvalyti langus

Jei reikėtų įvardinti mėgstamiausius namų ruošos darbus, langų valymas lyderiaujančių sąraše tikriausiai neatsidurtų. Reikalaujantis daug laiko bei priverčiantis nubraukti ne vieną prakaito lašą, tačiau rezultatas – to vertas. Pro ką tik nuvalytus langus besiskverbiantys saulės spinduliai atrodo ryškesni, patalpa tampa šviesesnė ir pakvimpa…ne, ne langų valikliu – pavasariu!

Žinant kelias gudrybes, langų valymas užrunka trumpiau, o rezultatas būna efektyvesnis.

Laikas.

Laisvadienis – ne priežastis valyti langus. Pažiūrėkite, koks lauke oras. Jei kepina kaitri saulė, pučia stiprus vėjas ar pliaupia lietus, šį darbą atidėkite kitai dienai, priešingu atveju tik sugaišite – langų tobulai išvalyti nepavyk, liks rėžiai ir nešvarumai.

Technika.

  • Pirmiausia nuplaukite lango rėmus bei palangę – tam naudokite šiltą muiluotą vandenį.
  • Šiltu vandeniu nuplaukite dulkių sluoksnį, o tik tada naudokite specialias valymo priemones (apie šias pakalbėsime plačiau.
  • Jei būtina, langą nublizginkite.

Ar žinojote, jog valant langą svarbu rankų judesiai? Vieną lango pusę valykite horizontaliai, kitą – vertikaliai: bus aišku, kurioje pusėje liko rėžių ar nešvarumų ir šiuos galėsite akimirksniu pašalinti.

Efektyvios valymo priemonės.

Esate nepatenkintos turimu langų valikliu, o gal norite įsitikinti namų gamybos priemonių efektyvumu? Pasinaudokite keliais receptais!

  • Į šiltą vandenį galit tiesiog įpilti kelis lašus indų ploviklio – nuvalyti langai spindės.
  • Į vandenį įpilkite acto (santykiu 8:1) arba naudokite citrinų sultis (1 stiklinei vandens reikia 4 a.š. sulčių). Šis mišinys efektyviai nuvalo nešvarumus, nepalieka valymo rėžių.
  • Jei susidūrėte su sunkiai įveikiama dėme, šią trinkite perpjauta bulve iki kol pabals ir kruopščiai nuvalykite šluoste.
  • Langams blizgesį suteiks valomasis krakmolo tirpalas (1 litras vandens ir 1 v.š. krakmolo). Dar didesnį efektą pasieksite sumaišę ketvirtadalį stiklinės acto, 2 stiklines šilto vandens ir 1 v.š. bulvių krakmolo.
  • Namų sąlygomis galite pasidaryti priemonę, „užkonservuojančią“ langų švarą, tai yra sukuriančią apsauginę plėvelę ir neleidžiančią prikibti nešvarumams prie stiklo. Tereikia sumaišyti vandenį su glicerinu (proporcijos 3:7), įlašinti keletą lašelių amoniako ir gautu tirpalu ištepti švarius langus.

Beje, turėtumėte atsisakyti įpročio blizginti langus laikraščiais, mat šie gali negrįžtamai nudažyti plastikinių langų rėmus ar palanges: rinkitės specialias mikrošluostes ar tiesiog popierinius rankšluosčius.

Žiūrint pro švarius langus ir pavasaris greičiau ateina!