Buitis

Kvėpuok švariau: 5 kambariniai augalai, kurie valo orą

Kambariniai augalai, žaluma sukuria jaukius akcentus kambario interjere, tačiau gali ir pagerinti kambario oro kokybę. Tam tikri augalai turi savybę filtruoti orą nuo kenksmingų toksinų, padidinti drėgmės bei deguonies lygį patalpoje. Todėl išrinkome 5 augalus, kurie atrodo nuostabiai ir atlieka naudingą funkciją kiekvieniems namams.

Kuokštinis chlorofitas (Chlorophytum comosum)

Dar vadinamas voro augalu, šis gražuolis yra ne tik lengvai prižiūrimas, tačiau yra ir natūralus filtras, sugeriantis pelėsius ir pavojingus alergenus. NASA užsakyta studija 1980-aisiais įrodė, jog kuokštinis chlorofitas pašalina formaldehido, anglies dvideginio, amonio pėdsakus.

Alavijas (Aloe Vera)

Visi žinome gydomąsias alavijo savybes, ypač alavijo naudojimą grožio produktams kurti. Tačiau retas, kuris žinome, kad alavijas puikiai valo orą nuo benzeno, kuris yra daugelio cheminių valiklių bei dažų sudėtyje. Be kita ko, alavijas nereikalauja daug priežiūros, tad jį auginant galima tiesiog pamiršti, kad tokį turi.

Filodendras (Philodendron)

Filodendrų neįmanoma nepastebėti – jų milžiniški ir išskirtiniai lapai itin krenta į akis, todėl dažnai pasirenkami kaip interjero akcentai. Šie kambariniai augalai taip pat sugeria didelius kiekius farmaldehido iš oro.  Deja, sugerdami daug kenksmingų medžiagų, filodendrai patys tampa kenksmingi naudoti, todėl neleiskite augalo koto graužti naminiams augintiniams ar vaikams.

Lyralapis fikusas (Ficus Lyrata)

Jei stebite augalų – interjero akcentų tendencijas, tuomet jau pastebėjote, jog lyralapis fikusas vis dažniau figūruoja interjero žurnalų puslapiuose. Tai fotogeniškas ir dailiai atrodantis augalas, kuris ne tik puošia namus, bet ir juos valo nuo alergenų. Kambaryje, kur yra šis augalas, deguonies lygis yra aukštesnis.

Vėzdūnė (Spathiphyllum)

Tarp NASA teigiamai įvertintų augalų, aukščiausias pozicijas užima vėzdūnė. Taikos lelija vadinama kambarinė gėlė atrodo puikiai bet kokiame interjere, plius ji valo orą nuo benzeno, formaldehido, trichloretileno, amonio. Vėzdūnė rekomenduojama kaip augalas miegamojo kambariui.