Žiemos šventės

Pasiruošk Kalėdoms iš anksto!

Šiais metais padaryk man paslaugą, gerai? Bent kartą, prašau, nors kartą, neatidėk visų darbų paskutinei dienai, nes ir vėl eilinį kartą, net neprasidėjus Kūčių vakarienei, norėsi tik vieno – kristi į lovą….

Taip atrodytų dažnos iš mūsų šventinis prašymas-palinkėjimas-pažadas sau pačiai. Apie kokią šventinę nuotaiką ir tikrosios prasmės atradimą galima kalbėti, kai kone parą iki šventinės vakarienės valei kampus, pjaustei, virei, maišei, puošei…Natūralu, jog didžiųjų metų švenčių progų norisi palepinti namiškius skanesniu kąsneliu, nustebinti originaliu dekoru ir nesinervinti, jog kažkas gali pamatyti dulkių kamuolius sofos. Tačiau pasiruošimas šventėms nebūtinai turi sietis su nusivarymu nuo kojų: daugelį darbų galite pradėti likus kelioms dienoms, savaitėms ar net mėnesiui iki švenčių. Tiesą sakant, pradėkite jau dabar!

  • Išsikepk kalėdinį brandintą džiovintų vaisių pyragą ir kitus negendančius kepinius

Kiekviena šventė turi tik jai charakteringus patiekalus: brandintas, sodraus skonio džiovintų vaisių pyragas man yra neatsiejamas nuo Kalėdų. Kuo ilgiau laiko skiriama pyrago brandinimui, tuo pastarojo skonis tik gerėja. Užmaišyti tešlą drąsiai galima jau lapkričio pradžiose: širdyje „pasėsi“ Kalėdų laukimo nuotaiką, o nuo pečių nukris šventinio deserto klausimas. Dar gerokai prieš šventes drąsiai kepkite ir imbierinius kepinius – pastarųjų skonis taip pat atsiskleidžia šiek tiek ilgiau pastovėjus.

  • Iš anksto pasirūpink ir kūčiukais – neatsiejamu šventinio stalo simboliu

Vos tik užpūtus Vėlinių žvakes kapinėse, parduotuvių lentynos pradėjo lūžti nuo pagrindinio Kūčių stalo atributo – kūčiukų. Aišku, pastaruosius galima nusipirkti, tačiau kur kas daugiau džiaugsmo atneš naminiai, pagaminti savomis rankomis. Geriausia tai, jog pastarųjų receptas iš tiesų paprastas ir šie priklauso kategorijai kepinių, kuriuos galima iškepti iki švenčių likus savaitei daugiau.

  • Atlik generalinę namų tvarką

Langų ir šviestuvų valymas, užuolaidų skalbimas, dulkių iš visų pakampių rinkimas ir kiti panašūs darbai, apibendrintai vadinami generaline tvarka, gali būti atliekami savaitė ar net pora iki švenčių. Kūčių rytojui palikite tik kelių minučių reikalaujantį dulkių valymą.

  • Dovanų pirkimo ir pakavimo nepalik paskutinei dienai.

Smagu gauti ir dovanoti dovanas (patarimai, kaip išrinkti tinkamiausią dovaną – atskira tema) malonu visiems, tačiau suvokimas, jog iki švenčių lieka vis mažiau, o tu neturi net mažos dalelės dovanų, pradeda varyti į neviltį. Jei tokia situacija kartojasi kiekvienais metais, kaltos tikrai ne aplinkybės, o pačių mūsų elgesys. Dovanų pirkimo startas nebūtinai turi sutapti su žiemos pradžia – tokiu metu ir taip apstu kalėdinių rūpesčių. Dairytis po parduotuves ar muges galite net ir…vasarą. Įvaldę tokią dovanų pirkimo taktiką, ne tik pamiršite, ką reiškia paskutinės minutės paieškos siaubas, bet ir patirsite mažesnį finansinį šoką – perkant dovanas dalimis, išlaidos pasiskirsto tolygiai, negana to, tą patį daiktą galima įsigyti pigiau (prieš šventes pastebimas kainų šuolis).

Ne ką mažiau nei pats turinys svarbu ir dovanos įpakavimas. Šio darbo taip pat negalima palikti paskutinei akimirkai, kai nebėra nei laiko, nei fantazijos originalių idėjų paieškai bei įgyvendinimui.

Jei laiko planavimo įgūdžiu trūkumu ir nuolatiniu darbų atidėliojimu pačios neapsisunkinsime sau gyvenimo, šios Kalėdos gali būti iš tiesų stebuklingos!