Taisyklė Nr. 1: palaikykite gerą dirvožemio drėgmės lygį
Dauguma augalų priklauso nuo tolygios drėgmės. Tačiau nedidelis išdžiūvimas prieš laistymą skatina augalų šaknų augimą.
2 taisyklė: laistykite rečiau, bet kruopščiai
Gėlių lysvėje paprastai pakanka vieno ar dviejų laistymų per savaitę: geriau laistyti rečiau, bet gausiai, nei dažnai laistyti mažai.
Taisyklė Nr. 3: laistykite vėlai vakare arba anksti ryte
Laistant atvėsusią dirvą vakare arba naktį, išgaruoja mažiau vandens nei įkaitusioje dirvoje dieną. Ir augalai gali pakankamai apsirūpinti vandeniu prieš kitos dienos karščius.
Taisyklė Nr. 4: Laikykite lapus sausus, kad išvengtumėte ligų
Drėgni lapai tampa ligotais lapais. Saulėje sudrėkusiems lapams atsiranda nedidelių nudegimo žymių (vandens lašelių degančio stiklo efektas). Laikomi šlapi per naktį, gali prasidėti lapų pelėsinės ligos.
Taisyklė Nr. 5: užtikrinkite, kad vanduo pasiektų šaknis
Tinkamas laistymas reiškia, kad vanduo turi pakankamai pasiekti šaknis. Per mažas vandens kiekis dažnai padengia tik viršutinę dirvos dalį. Tinkamas laistymas taip pat reiškia, kad augalai yra ypač priklausomi nuo tolygiai drėgnos dirvos tuo metu, kol jų derlius subręs derliui nuimti.
Taisyklė Nr. 6: laistykite palaipsniui, kad vanduo visiškai prasiskverbtų į dirvą ir nenutekėtų
Vandeniui reikia akimirkos, kad įsigertų į dirvožemį. Kol brangus vanduo lysvėje neišsiliejo nepanaudotas, geriau laistyti pakartotinai dalimis.
Taisyklė Nr. 7: Laistykite tolygiai aplink augalą, kad būtų subalansuota gerai išsivysčiusi šaknų sistema
Visada laistant tik vienoje šaknų vietoje, šaknys auga vienpusiškai, todėl dirvožemis blogiau įsisavina maisto medžiagas. Todėl visada laistykite aplink augalą ir paskirstykite vandenį visame laistomame plote.
Taisyklė Nr. 8: naudokite taupius laistymo būdus, pvz., lašelinį laistymą
Laistykite tiek, kiek reikia, ir kuo mažiau. Tai supaprastina automatinė laistymo sistema su drėgmės jutikliu – lysvėje, balkone ir vejoje.
Taisyklė Nr. 9: Venkite užliejimo
Vandens užliejimas slopina šaknų kvėpavimą oru iš dirvos – šaknų ląstelės tūno be deguonies.
Taisyklė Nr. 10: Naudokite kokybišką, daug molio turinčią dirvą, kad geriau sulaikytų vandenį
Augalų dirvožemis, kuriame gausu molio mineralų, pasižymi geresnėmis plėtimosi savybėmis, todėl gali geriau ir tolygiau sulaikyti vandenį dirvožemyje. Drėgnomis vasaromis ir žiemą pasirūpinkite vandens nutekėjimu, kad išvengtumėte užmirkimo.