Buitis,  Gyvenimo būdas

Taurės ir stiklinės jūsų namų barui: tik 5 taurės, kurių jums tikrai prireiks

Stiklo ir krištolo taurės yra jūsų namų baro dalis, kurios neturėtumėte nuvertinti. Yra rimta priežastis, kodėl yra tiek daug taurių stilių bei formų. Ne tik dėl estetikos! Skirtingos taurės pabrėžia skirtingas gėrimų savybes. Pavyzdžiui, ar kada pastebėjote, kaip maloniau gerti šampaną iš rankų darbo krištolo fleitos, nei gerti iš vandens stiklinės?

Be to, iš martinio taurės tikriausiai niekada negersite brendžio. Taip yra todėl, kad didesnis martinio taurės paviršiaus plotas sugadintų gėrimo patirtį: nes dauguma brendžio lakiųjų junginių išsisklaidys ore prieš pataikydami į geriančiojo nosį.

Pripažinkime: gerdami iš gražios taurės, jūs ir jūsų svečiai gali jaustis labiau mylimi, globojami, ypatingi ir neabejotinai tinkamos taurės prisideda prie puikios bendros susibūrimo patirties.

Be to, tinkamos taurės ir stiklinės jūsų namams suteiks tekstūros ir stiliaus. Rekomenduojama pagalvoti apie savo namų dekorą ir nuotaiką, kurios norite savo namuose, prieš apsisprendžiant ką nors nusipirkti.

Jei turite nedidelį biudžetą ar tiesiog norite savo kolekcijai suteikti „vintažinį“ pojūtį, apsilankykite sendaikčių parduotuvėse, blusturgiuose, senienoms skirtose Facebook grupėse: galima rasti išties įspūdingus stiklo ar krištolo taurių rinkinius už prieinamą kainą, o kartais galite rasti tikrai įdomių daiktų. Vis dėlto, jei tikrai norite pasilepinti savimi, visada rinkitės krištolą. Krištolo indai ir taurės spindi prabanga, tuo pačiu būdami ilgaamžiai ir kokybiški.

Tačiau kokios formos taures rinktis? Jų juk tiek daug. Vien vyno taurių kiekvienai vyno rūšiai yra skirtingų ir skaičiuojama dešimtimis. Jei tik pradedate formuoti savo namų stilių ir inventorių, pradėkite nuo šių 5 nepakeičiamų taurių ir stiklinių.

Coupette taurės

Coupette taurės yra būtinybė kiekvieniems namams. Jos ne tik gali būti naudojamos kaip taurės šampanui, bet ir yra garsiosios V formos martinio taurės elegantiškesnė versija.

Beje, įdomus faktas, anot legendos, šios taurės formą įkvėpė Marie Antoinette krūtys.

Viskio stiklinės

Žemos viskio stiklinės iš storo stiklo  ar krištolo yra idealiai telpančios į delną ir puikiai tinka tauriesiems gėrimams su ledu ar be. Šio tipo stiklinės puikiai tarnauja ir įvairiems kokteiliams, o ir sultis gerti iš jų smagu. Tad tikrai nedulkės spintoje.

Aukštos stiklinės

Genialumas slypi paprastume. Būtent taip galima pasakyti apie šias aukštas stiklines. Jos tinka bet kam! Sultims, pienui, kefyrui, kokteiliui su ledu Gin&Tonic ar margaritai

Vyno taurės

Tai turėtų būti pats pirmasis pirkinys kiekvienuose namuose, ką jau kalbėti apie kiekvienų namų barą – vyno taurės yra tiesiog privalomos. Vyno taurių būna šimtai skirtingų formų ir dydžių, labiau tinkančių konkretiems vynams. Yra ištisos knygos šia tema. Jei nesate vyno žinovas ar someljė, tuomet paprasčiausiai įsigykite klasikines, paprastos formos vyno taures.

Brendžio taurės

Baliono formos, apvali taurė, dar vadinama brendžio arba Balloon tipo taure yra puikus pasirinkimas ne tik mėgstantiems pasimėgauti brendžiu ar konjaku. Šio tipo taurės puikiausiai tinka ir kreminiams gėrimams bei kokteiliams. Tad tikrai ras savo vietą namų bare.

Kaip matote, tai yra tik būtiniausių jūsų namų baro taurių ir stiklinių sąrašas. Jums nereikia daužyti taupyklės, kad galėtumėte patiekti daugybę gėrimų atitinkamose taurėse. Nereikia dėl to persistengti. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, t.y. pradėkite nuo 5 būtiniausių taurių rūšių ir, kai įsigilinsite į kokteilių pasaulį, galite pamažu plėsti savo kolekciją.