Buitis,  Gyvenimo būdas

Rankų darbo žvakių gamyba

Nors žvakės kiekvienai erdvei suteikia šilumos ir šviesos, namai tampa jaukesni, rankų darbo žvakės gali būti puiki alternatyva, kuri suteiks namams jaukumo. Žvakės tarnauja ne amžinai, o kaina gali nustebinti bet kurį žvakių mylėtoją. Tačiau jūs galite žvakes tikrai lengvai pasigaminti patys, turėdami keletą atsargų ir šiek tiek reikalingų žinių. Gaminant žvakes, galite patys nuspręsti ką į jas dėti. Jei esate jautrus kvapams, apsvarstykite ar reikia į jas dėti įvairius kvapnius aliejus gaminant. Jei nerimaujate, kad oras namuose būtų kuo švaresnis, naudokite sojų vašką. Nors yra daug skirtingų žvakių rūšių, jose visose yra trys pagrindiniai komponentai: vaškas, dagtis ir indelis.

Prieš pradėdami, perskaitykite visas naminių žvakių gaminimo instrukcijas. Kai būsite pasiruošę pradėti, paruoškite vietą, kurioje gaminsite žvakę. Uždenkite paviršių laikraščiu arba rudu popieriniu maišeliu.

Pagaminus pirmąją žvakę, galima drąsiau ir išbandyti įvairių rūšių žvakes, tiesiog būtinai pasirinkite tinkamą vašką ir degtį sudėtingesniam projektui. Norite asmeniškesnio prisilietimo? Galite sukurti savo žvakę, pasirinkdami kvapą ar eterinį aliejų, kad kvepėtu – gaminamų žvakių variantus riboja tik jūsų vaizduotė ir jūsų noras eksperimentuoti.

Gaminimas

Susiraskite indą

Prieš pildami vašką, įdėkite degtį į atitinkamą indą. Naudokite bet kokį stiklinį indą ar sena tuščią žvakių talpyklą, kuri anksčiau buvo sunaudota – tai ir ekologiška, ir ekonomiška!

Pašildykite vašką

Puodą pastatykite virš šilumos šaltinio, pvz., kaitlentės ar elektrinės viryklės. Įpilkite vaško ir leiskite jam ištirpti. Jei norite, pridėkite savo spalvą ir kvapą į ištirpintą vašką puode.

Perkelkite vašką

Karštą vašką atsargiai supilkite į indą. Naudokite medines lazdeles, kad degtis liktų vietoje. Leiskite vaškui visiškai atvėsti ir tada sumažinkite degtį nukirpdami.