Mada

Norite, kad aksesuarai tarnautų kaip įmanoma ilgiau? Patarimai, kaip prižiūrėti papuošalus namuose

Galbūt nustebsite, tačiau net ir pačios aukščiausios kokybės papuošalai reikalauja reguliarios ir specialios priežiūros tam, kad būtų galima palaikyti gerą jų išvaizdą. Nepriklausomai nuo to, ar galite pasigirti milžiniška papuošalų kolekcija, ar turite vos kelis mėgstamiausius papuošalus, žinoti, kaip teisingai juos prižiūrėti, yra būtina. Dėl šios priežasties šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius patarimus, kaip pasirūpinti aksesuarais namuose, kad jie kuo ilgiau neprarastų savo pradinės išvaizdos. 

Venkite įvairių priemonių patekimo ant papuošalų

Vienas iš lengviausių būdų, kaip prižiūrėti savo papuošalus – apsaugokite juos nuo sąlyčio su įvairiomis priemonėmis. Jos gali būti: plaukų lakas, kūno losjonas, dezodorantas, kremas, kvepalai bei kiti panašūs produktai. Žinoma, tai nereiškia, jog turite nustoti naudoti šias priemones. Tiesiog užsitepkite ar užsipurkškite jas dar prieš užsidėdami papuošalus, leiskite joms šiek tiek įsigerti į odą ir tik tuomet pasipuoškite norimais aksesuarais, ar tai būtų žiedai, ar kaklo papuošalai moterims bei vyrams. Na, o jei norėsite kažkurią iš šių priemonių pakartotinai panaudoti dienos metu, nepamirškite nusiimti visų papuošalų ir padėti juos nuošalesnėje, saugesnėje vietoje, prieš naudojant norimą produktą. 

Saugokite nuo šilumos ir šviesos

Visiems žinoma, jog nesisaugojant saulės spinduliai gali pakenkti mūsų odai ir net gali būti pigmentinių dėmių atsiradimo priežastis. Lygiai taip pat neigiamai saulė gali paveikti ir daugelį metalų bei brangakmenių, iš kurių yra gaminami papuošalai. Saulės šviesai bei šilumai ilgai veikiant juos, medžiagos, iš kurių yra pagaminti papuošalai, gali būti pažeidžiamos, greičiau susidėvėti bei prarasti savo pirminę išvaizdą. Tarkime, perlai gali išblukti, gintaras – įgauti tamsesnį atspalvį, o brangakmeniai – dėl karščio įtrūkti. Tad, kad viso to pavyktų išvengti, kai papuošalų nenešiojate, būtinai laikykite juos vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje.

Nusiimkite papuošalus prieš maudynes

Kai kurie žmonės turi papuošalų, kuriuos nešioja visa laiką ir niekuomet jų nenusiima. Nors tai, be jokios abejonės, patogu, tačiau taip pat nėra naudinga jūsų turimiems papuošalams. Maudymasis duše, plaukiojimas baseine ar mirkimas sūkurinėje vonioje – visa tai daro neigiamą įtaką papuošalams, kadangi taip jie greičiau nusidėvi bei tam tikri metalai net gali pakeisti savo spalvą. Dėl to rekomenduojama turėti specialų padėkliuką vonioje, į kurį galėtumėte sudėti papuošalus, kol prausitės. Tiesa, labai svarbu paminėti, jog papuošalai vonioje gali būti laikomi tik labai trumpą laiką, vėliau juos perneškite į jiems tinkamą ir įprastą laikymo vietą, kadangi drėgmė, esanti vonios kambaryje, jiems taip pat nėra naudinga. 

Nenešiokite papuošalų, kai atliekate namų ruošos darbus

Suprantama, jog mėgstate savo papuošalus ir norėtumėte juos nešioti kuo dažniau, tačiau tam tikrose situacijose būtų geriau, jei juos nusiimtumėte, kad jie išlaikytų gražią išvaizdą. Vienos iš jų – namų valymas bei sodininkystė. Cheminės medžiagos, esančios valymo priemonių sudėtyje, gali pažeisti ar net sugadinti įvairius metalus bei brangakmenius. Na, o nešiodami papuošalus tuomet, kai užsiimate sodininkyste, galite nė nepajusti, kaip papuošaluose atsiras nelygumų bei įbrėžimų. Todėl kiekvieną kartą, ruošiantis atlikti bet kuriuos namų ruošos darbus, nusiimkite papuošalus arba bent jau užsidėkite gumines pirštines, kurios kiek apsaugotų juos nuo pažeidimų. 

Tinkamai valykite ir prižiūrėkite aksesuarus

Žinojimas, kaip teisingai valyti turimus papuošalus ir aksesuarus, yra vienas svarbiausių dalykų, norint, jog jie tarnautų ilgai bei džiugintų savo grožiu. Valymui geriausia naudoti medvilnines valymo šluosteles ir specialius tirpalus, sukurtus valyti tam tikro metalo gaminiams. Plačiau apie kiekvieno metalo ar brangakmenio valymą galite pasidomėti internete. Labai svarbu papuošalus valyti teisingai, kadangi priešingu atveju gali būti sugadinamos išraižytos, išgraviruotos detalės ir net pakisti metalo bei brangakmenių spalva. Taip pat, įsitikinkite, ar nereikia pakeisti tam tikrų aksesuaro dalių. Tarkime, dažnai nešiojant laikrodį, jo dirželis anksčiau ar vėliau susidėvi. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog su šiuo aksesuaru jau laikas atsisveikinti. Tiesiog pakeiskite laikrodžio dirželį nauju – taip laikrodį atnaujinsite bei suteiksite jam geresnę išvaizdą. Jei susidomėjote, didelį laikrodžių dirželių bei apyrankių pasirinkimą rasite šioje nuorodoje – https://www.varle.lt/laikrodziu-dirzeliai-apyrankes/