Mada

Kas suteikia miegui kokybę ir leidžia jaustis laisvai lovoje?

Miegas yra viena iš svarbiausių mūsų dienos veiklų, nes miego metu ilsimės ir atgauname jėgas. Geram ir tinkamam miegui neužtenka įsigyti gero čiužinio, išvėdinti kambario, jei norite gerai išsimiegoti, būtina ir tinkama miego apranga.

Kartais mažos detalės gali nulemti jūsų nuotaiką ir darbo efektyvumą visą dieną, ypač kai šios detalės neleidžia užmigti. Štai kodėl pižamas turėtumėte rinktis atidžiau nei marškinius ar džinsus. Svarbios visos detalės – medžiagos sudėtis, tinkamas dydis ir, žinoma, patrauklus dizainas.Žinoma, svarbu, kad miego rūbai būtų higieniški ir patogūs ir, vėlgi, pasiūti iš natūralaus pluošto medžiagos. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į masyvias sagas ir kitas nebūtinas dekoro detales, kurios gali „pakišti koją“ kokybiškam miegui. Vis tik grožis neturėtų pernelyg įkyriai apie save priminti, kol ilsitės.

Kokią miego aprangą žmonės renkasi dažniausiai

Galima sakyti, kad nėra vieno pižamos kodo, nes tai yra visiškai asmeniškas pasirinkimas kiekvienam. Kita vertus, yra tam tikrų tendencijų renkantis, ką dėvėti miegant. Jungtinėse Valstijose atlikta apklausa parodė, kad net 40% amerikiečių miega tik su apatiniais ar nuogi, kas penktas dėvi marškinėlius ir šortus, o tik trečdalis – pižamas. Mus domina Lietuvos rinka ir joje esantys asmenys. Lietuviai mėgsta miegoti su miego rūbais, nes pas mus žiemą yra šalčiau, dėl to rūbai skirti miegui suteikia komfortą ir šilumą. Vasarą mėgstami ploni miego rūbai, dažniausiai šortai ir maikė iš plonos satininės medžiagos, kuri padeda kūnui atsigaivinti ir nesukaisti.

Patogiausia ir pigiausia pižama yra kostiumas „Kaip mama pagimdė“. Čia veikia mažiau yra daugiau dėsnis. Miegodami nedėvėdami jokių drabužių, galite būti visiškai tikri, kad pižama nevaržys, neslėgs ir ne mažiau svarbu, kad vargu ar padės perkaist. Jei antklodžių ir pižamų derinys yra pernelyg šiltas, galite perkaisti ir pradėti prakaituoti. Perkaitus organizmas nustoja gaminti miegą lemiantį hormoną melatoniną. Todėl tikrai svarbu rinktis itin kokybišką pizamą, kuri leistų kūnui kvėpuoti ir atrodytų, jog miegate nuogi. Jei vis dar ieškote tokios pižamos – geriausi miego rūbai iš „fur“ Ne paslaptis, kad dailūs miego rūbai gali suteikti rafinuotumo vakaro ritualams. Jei gerai jaustis jums reiškia puikiai atrodyti kiekvieną akimirką – nebūtina rinktis komfortą arba stilių. Švelnūs, subtiliais nėriniais papuošti naktinukai nakties poilsiui suteiks romantiškos nuotaikos.

Kokią aprangą miegui pasirinkti geriausia

Patogus apatinis trikotažas iš natūralaus pluošto medžiagų taip pat gali būti naudojamas kaip pižama. Svarbu, kad apatiniai drabužiai būtų laisvi, nepriliptų prie odos ir nevaržytų judesių. Mėgstantiems išbaigtus derinius labiau patiks stilinga pižama. Daili pižama pravers ne tik ilsintis, bet ir atsipalaiduojant su draugėmis pižamų vakarėlyje.

Medvilniniai šortai ir laisvi apatiniai drabužiai puikiai tinka vakarams ir miegui. Natūralios medžiagos yra kvėpuojančios, todėl oda galės laisvai kvėpuoti ir vėdintis. Beje, jei norite net miegant neatsilikti nuo mados tendencijų, rinkitės augaliniais motyvais bei gyvūnų raštais margintas pižamas bei naktinius.

Taip, yra viena išimtis – liemenėlei  lovoje – nėra vietos, nes ją vilkėti miegant nėra nei patogu, nei sveika. Tai galioja tiek liemenėlėms su lankeliu, tiek sportinėms liemenėlėms. Be jokio reikalo suvaržyta krūtinės sritis gali trikdyti tolygų kvėpavimą, ir, ne mažiau svarbu, dirginti odą ir blaškyti ramų miegą.

Išsirinkite stilingą ir patogią miego aprangą ir mėgaukitės kokybišku miegu visą naktį.