Laikrodžiai segimi ir kasdien, ir per šventes. Jie įsigyjami ir internetu, ir kur nors prekybos centrų parduotuvėlėse. Tačiau pats pasirinkimas gana nelengvas. Todėl čia bus pateikti keli neįprasti patarimai. T. y. tokie, kokių veikiausiai neaptiksite kitur. O perskaičius verta užsukti ten, kur laikrodžių asortimentas atitinka įvairiausius norus – į Chronos.lt.
Gamintojas
Kartais mąstoma taip: „Svarbu, kad laikrodis būtų garsaus gamintojo, kuriančio kuo brangesnius modelius. Taip draugams, kolegoms sudarysiu gerą įspūdį.“ Tačiau neprošal pagalvoti ir kita kryptimi. Kai kas nors segi laikrodį, galite įvertinti dizainą, bet gamintojo vardas ar logotipas paprastai yra matomas tik iš arti. Kai kolega pasirodo su nauju rankiniu laikrodžiu, į akis krinta ne tai, koks pavadinimas figūruoja ciferblate, o laikrodžio visuma – ar jis su odine ar metaline apyranke, su baltu ar juodu ciferblatu ir pan.
Įsivaizduokime. Renkatės iš dviejų produktų. Pirmasis patinka kiek labiau, bet antrasis asocijuojasi su brangesniais aksesuarais. Pirmasis modelis atstovauja gamintojui, siūlančiam laikrodžius iki tūkstančio, o antrasis – iki trijų tūkstančių eurų. Protinga rinktis tą, kuris labiau patinka, nepaisant neva šaunesnės alternatyvos.
Korpuso skersmuo
Laikrodžių būna ne tik visokiausio stiliaus, bet ir įvairių dydžių. Pastebėtina, kad tie patys milimetrai gali reikšti skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, eksponuojami du laikrodžiai, kurių skersmuo vienodas – 45 milimetrai. Tačiau vaizdas netapatus. Patarimas paprastas: rinkdamiesi naują aksesuarą, kurį segėsite kasdien ar iškilmingomis progomis, atsižvelkite į ciferblatą juosiančio žiedo masyvumą.
Viskas priklauso nuo konkretaus dizaino, bet plonesnis žiedas tikriausiai atrodys elegantiškiau, o masyvesnis – sportiškiau. Tad prieš apsisprendimą pritiktų apgalvoti, ko labiau norisi – elegancijos ar sportiškumo. Akivaizdu, jog dėl plonesnio žiedo daugiau vietos užima pats ciferblatas bei rodmenys. Tai patiks vertinantiems aiškumą ir ieškantiems ypač informatyvaus laikrodžio. Kita vertus, dydis dar ne viskas. Kodėl? Skaitykite toliau – atsakymas kitoje pastraipoje.
Rodmenų išdėstymas ciferblate
Vieni laikrodžiai – su skaičiais ciferblate. Kituose vietoj skaičių yra padalos. Yra modelių su vos keliomis padalomis – itin minimalistinių. Punktualus žmogus turbūt pamanys, kad pastarasis variantas niekaip netinka.
Atsižvelgtina ne tik į tai, kaip rodmenys išdėstyti, bet ir į jų gausą. Jei laikrodis pigus, o visokiausių rodyklių ir skaičiukų labai daug, tikėtina, jog šie elementai – tik butaforiniai, skirti ekspresyvesniam įvaizdžiui sukurti. Todėl reikėtų savęs paklausti, ar reikia dirbtinumo, ar vis dėlto ieškote laikrodžio, kurio dizainas dera su funkcijomis.
Tikimės, kad šie trys patarimai (apie gamintojo svarbą, korpuso skersmenį bei rodmenis) jums padės ne tik lengviau susiorientuoti, bet ir išsirinkti laikrodį, kuris nenuvils.
Kur parduodami geri laikrodžiai?
Ieškote, kur parduodami geri laikrodžiai? Norimą modelį galite įsigyti Chronos.lt.