Interjeras

Norite įrengti poilsio zoną gryname ore, tačiau nežinote, kokius baldus pasirinkti? Štai keletas patarimų

Lietuvoje, kur matome visus keturis metų laikus, geras oras yra labai svarbus ir tuomet rytą galima pradėti nuo kavos puodelio balkone ar gryname ore. Todėl norint sukurti patogią poilsio zoną savo namuose ar poilsio  erdvėje, labai svarbu teisingai pasirinkti tokias detales, kaip baldai. Vienas geriausių sprendimų norint sukurti patogią ir stilingą poilsio vietą lauke – skandinaviški lauko baldai. Kokie jie turi būti?

Kokius baldus rinktis, kad jie ilgai tarnautų ir galėtų stovėti lauke?

Labai svarbu, kad išorė būtų tinkamai įrengta ir funkcionali. Pavyzdžiui, jei kieme nėra daug vietos, o norite įrengti nedidelę poilsio vietą, rinkitės mažiau baldų. Skandinaviški baldai, tokie kaip kelios kėdės ar pufai ir nedidelis staliukas, puikiai tinka kuriant mažas erdves. Šį baldų komplektą galima pastatyti net ir mažiausiame balkone.

O jei norite sukurti didesnę poilsio zoną, pavyzdžiui, didelę terasą prie namo, galite rinktis ir daugiau baldų. Pavyzdžiui, skandinaviški lauko baldai, tarp kurių – didelės sofos su pagalvėlėmis, foteliai, suolai, dideli ir maži stalai.

Žiūrėkite ne tik į išvaizdos pasirinkimą, bet ir į funkcionalumą

Skandinaviški lauko baldai vertinami ne tik dėl nepaprasto grožio, bet ir dėl funkcionalumo. Lauko baldai turi tarnauti daug metų, todėl privalo būti kokybiški, kad būtų patvarūs, atsparūs korozijai ir nekeistų savo išvaizdos bėgant metams. Dėl šių savybių klientai ypač vertina skandinaviškus baldus, kurių esmė – komfortas ir kokybė.

Kas dera su lauko baldais? Kaip pagyvinti erdvę?

Norint sukurti švelnią atmosferą lauke, terasoje ar balkoną paverčiant nedidele poilsio zona, reikia ne tik pasirinkti tinkamą kokybę, bet ir suprojektuoti baldus bei mokėti juos derinti su kitomis detalėmis. Pavyzdžiui, renkantis baldų spalvas verta pasidairyti po kiemą, kokios spalvos yra viduje ir kuo nudažyta namo išorė. Pavyzdžiui, šviesesnių atspalvių medžiagos baldai puikiai atrodytų prie ryškiaspalvių namo sienų įrengtoje terasoje. Tai gali būti samanų žalia, mėlyna ar net oranžinė.

Taip pat nepamirškite, kad baldai turi ne tik derėti, bet ir sukurti bendrą erdvės vaizdą. Tad nepamirškite jų derinti su tinkamu apšvietimu. Pavyzdžiui, skandinaviški šviestuvai labai populiarūs terasose, balkonuose ir kitose lauko erdvėse. Paprastai jie yra skirti šilumos ir ramybės jausmui. Apvalūs šviestuvai yra įkvėpti gamtos, todėl yra puikus pasirinkimas lauko apšvietimui.