Buitis,  Interjeras

Kaip ir su kuo derinti roletus?

Jeigu įsirenginėjate naujus namus ar nusprendėte imtis naujametinių pokyčių, Jūsų norimų daiktų sąrašo viršuje tikriausiai rastume įvairius baldus, apšvietimo reikmenis, tapetus ir panašiai. Langų uždangos dažnai tebūna tas renovacijos pradžioje neplanuotas priedas, kuris sukelia papildomą galvos skausmą: kaip išsirinkti tinkamas, kai yra tiek daug spalvų, raštų bei medžiagų? Kaip bebūtų, langų uždangos gali transformuoti erdvę ir tapti paskutiniu potėpiu ant naujo interjero drobės. Užuolaidos – tradicinis pasirinkimas, tačiau modernūs ir stilingi roletai tampa vis labiau mėgstamu sprendimu. Jeigu norite įsigyti roletus, tačiau nesate tikri, kaip juos reikėtų derinti interjere, žemiau rasite naudingų patarimų.

Kodėl verta rinktis roletus?

Visų pirma, trumpai apžvelgsime, kodėl verta rinktis šias langų uždangas. Estetiką trumpam paliksime nuošalyje (jos vertinimas – subjektyvus ir labai individualus) ir išskirsime praktines jų savybes.

  • Temperatūros palaikymas bet kuriuo metų laiku: žiemą jos padės užtikrinti, kad būtų prarandama kuo mažiau šilumos, o vasarą neleis karščiui patekti į vidų.
  • Lengva priežiūra. Šias langų uždangas prižiūrėti ir valyti paprasta, jos nekaupia dulkių.
  • Galimybė efektyviai reguliuoti šviesos srautą. Roletai gali būti valdomi iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų, todėl, esant poreikiui, prislopins krintančios šviesos kiekį, tačiau neužtemdys patalpos.

Tai – puiki alternatyva užuolaidoms, kurią nesunku pritaikyti įvairaus stiliaus interjere nepriklausomai nuo erdvės dydžio. Be to, įsigiję roletus mažai patalpai galite suteikti erdvumo ir lengvumo pojūtį. Jie subtilūs, alsuoja minimalizmu ir tinka tiek dideliems, tiek mažiems langams, stoglangiams. Visgi svarbu išvengti tam tikrų derinimo klaidų, kad gautumėte norimą estetinį efektą.

Spalva ir raštai – pagrindiniai aspektai

Nesvarbu, kokio stiliaus yra Jūsų interjeras, roletų audinio spalva ir raštai turės labai didelės įtakos. Atminkite, kad roletai, priklausomai nuo pasirinktos medžiagos spalvos, gali suteikti erdvei tam tikrą atspalvį, kai į juos kris šviesa. Todėl reikėtų apgalvoti, kas labiausiai tiks Jūsų interjerui ir šiuo atžvilgiu.

  • Skandinaviško stiliaus ar minimalistiniame interjere labiausiai tiks šviesios (tačiau neryškios), neutralios ar pastelinės spalvos roletų audinys. Šiuose stiliuose dominuoja balta spalva, pilki tonai, todėl rusvi, rudi, šviesiai mėlyni ar žali langų uždengimai puikiai derės. Raštams rinkitės geometrinius ornamentus, linijas (tiek vertikalias, tiek horizontalias) arba raštus, sukuriančius tam tikro audinio įspūdį.
  • Švariomis linijomis ir ne itin ekstravagantiška spalvų palete pasižyminčiame moderniame interjere derės tiek švelnių, tiek sodrių spalvų roletai. Tereikia atsižvelgti į tai, kokios spalvos dominuoja. Panašiai, kaip ir skandinaviškame interjere, su raštais persistengti nevertėtų – šie turėtų būti gana minimalūs, ne kelių spalvų.
  • Klasikinis interjeras neatsiejamas nuo prabangos ir sofistikacijos. Ypač solidžiai atrodo aukso (ir įvairūs geltoni) tonai, violetinė, raudona, vyšninė spalvos. Ornamentų, kuriais bus dekoruoti roletai, pasirinkimas šiam stiliui yra kiek laisvesnis – klasikiniai ornamentai, augalų raštai gali būti persipynę, turėti kelių tonų variacijas. Jeigu norite itin dramatiško efekto ir daugiau prašmatnumo, visuomet galite priderinti ilgas, grindis kiek dengiančias užuolaidas.

Jeigu interjere nėra daug spalvos, kuri bus naudojama roletų medžiagai, pasirūpinkite papildomais akcentais bei aksesuarais. Staltiesės, lovatiesės, užuolaidos, vazos, minkšta kėdė ar pufas – visa tai tiks kaip objektai, prie kurių derės norimi roletai. Esminė taisyklė – išlaikyti kontrastą.

Modernios technologijos – ne tik patogumui

Šiandien galite įsigyti roletų, valdomų ne rankiniu būdu, bet pulteliu, nuotoliniu būdu, tad galėsite pamiršti apie kyburiuojančias virveles. Kasetės, į kurias susisuka langų uždangos, tampa vis mažiau pastebimos, todėl ieškantys itin minimalistinio dizaino sprendimų gali nesijaudinti, jog roletų mechanizmas iškart kris į akį. Esant poreikiui, jį galima ir visiškai paslėpti – tuomet langai atrodys ypač tvarkingai.

Nežiūrėkite į langų uždengimus tik kaip į priemonę, skirtą pašalinių žvilgsniams nuvyti ir šviesai filtruoti. Roletai gali būti ne tik puiki namų puošmena, bet ir galimybė atskleisti savo individualumą, o tai – pagrindinis dalykas, kad namuose jaustumėtės jaukiai.