Sodas ir kiemas

Faktai, kuriuos turėtumėte žinoti apie durpes, durpių substratus bei agrotekstilę

Faktų, kuriuos būtų verta paminėti apie durpes, durpių substratus bei agrotekstilę, iš tiesų yra daug. Šiandien tikrai visų jų neaptarsime, tačiau supažindinsime su pagrindiniais, kuriuos tikrai verta žinoti kiekvienam pradedančiajam ir ne tik sodininkui bei daržininkui, ar savo aplinką puoselėjančiam žmogui.

Durpių substratas – natūralus bei tvarus produktas

Durpių substratas yra įvairių natūralių durpių mišinys, papildytas įvairiomis organinėmis bei mineralinėmis medžiagomis, įskaitant medžiagas, „atsakingas“ už drėgmės išlaikymą, augalų šaknų vystymąsi bei teigiamai veikiančias augalus jų vegetacijos laikotarpiu. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad durpių substratai yra gaminami tik iš ekologiškai švarių medžiagų.

Durpių substratas daugeliu atveju yra geriau nei natūralios durpės

Rūgštumas yra ta natūralių durpių savybė, kurią ne visos augalų rūšys toleruoja. Tiesą sakant, natūralios durpės daugeliui augalų rūšių bei tipų paprasčiausiai yra per rūgščios, nors tokiose durpėse esanti organinių medžiagų bei mineralų koncentracija iš tiesų įspūdinga. Per didelis natūralių durpių rūgštumas yra ta priežastis, kodėl durpių substratas „nugali“ jas konkurencinėje kovoje dėl augalų „meilės“. Žinoma, augalams, kurie mėgsta itin rūgščią dirvą, natūralios durpės puikiai tiks.

Durpės bei durpių substratai yra naudingi augalams

Kalbant apie durpių ir jų substratų naudą augalams, vertėtų pradėti nuo fakto, kad jie „maitina“ augalų šaknis mikroelementais, kurių įsisavinimas iš tiesų yra lengvas. To pasekoje, augalai geriau auga, jų šaknys absorbuoja vandenį ir per daug greitai jo „neišdalija“, be to durpėse bei jų substratuose augantys augalai ilgiau bei gausiau žydi. Paminėtinas faktas yra ir tai, kad durpių substratas yra porėta medžiaga, o tai sąlygoja tai, kad didesnis deguonies kiekis gali pasiekti augalų šaknis, o patys augalai greičiau įsišaknyti.

Durpių substratas yra saugi terpė augalams augti

Durpių substrato sudėtyje nėra piktžolių sėklų. Substrate taip pat nėra įvairiausių kenkėjų ar jų kiaušinėlių, iš kurių tam tikro laikotarpio metu išsiristų augalų šaknims kenkiantys organizmai. Durpių substratai taip pat pasižymi augalams priimtinu pH. Šios ir kitos priežastys nulemia, jog durpių substratas galėtų būtų įvardijamas, kaip saugiam augalų gyvavimui skirta terpė.

Agrotekstilė pasižymi įvairiomis pritaikymo galimybėmis

Agrotekstilė iš tiesų gali būti vadinama universaliu sodininkams bei daržininkams skirtu gaminiu, nes jos pritaikymo galimybių spektras iš tiesų nėra kuklus. Agrotekstilė, pirmiausia, yra pasirenkama tada, kai atsiranda poreikis atskirti dirvožemio sluoksnius. Ja taip pat galima pasikliauti tada, kai reikia apsaugoti augalus nuo žiemos šalčių ar pavasarį bei rudenį pasitaikančių šalnų. Agrotekstile gali būti apdengiami tiek dekoratyviniai augalai, gėlės, krūmai, tiek apsukami medžių kamienai. Ne ką mažiau svarbu paminėti, kad šis gaminys yra klojamas ant dirvožemio, prieš beriant mulčią arba dekoratyvinę skaldą.

Agrotekstilė yra „draugiška“ augalams

Agrotekstilę pelnytai galime įvardyti, kaip augalams „draugišką“ gaminį, nes dėl tokių savo savybių, kaip pralaidumas vandeniui, orui bei šviesai, ji geba sukurti itin palankias sąlygas augalų įsišaknijimui, augimui ir tolimesniam vystymuisi. Pažymėtina, kad šviesą absorbuojanti agrotekstilė padeda kovoti su piktžolėmis, nes slopina pastarųjų augimo procesus. Daugiau apie agrotekstilę, jos privalumus ir panaudojimo galimybes skaitykite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/agrotekstile.