Grožis

Natūralios priemonės nuo nudegimo saulėje

Mėgavimasis saulės spinduliais ne visada praeina be pasekmių, ir kartais tenka gerai pasukti galvą, kaip numalšinti nudegusios odos perštėjimą. Dažniausiai  skubama į vaistinę, kurioje perkamos priemonės nuo nudegimų, tačiau gana dažnais atvejais gali pasiteisinti ir natūralios priemonės, kurių galime rasti namuose. Taigi, kurios jų yra veiksmingiausios?

  1. Kefyras

Šią priemonę naudojo ir mūsų močiutės, ir prosenelės. Turbūt visiems yra žinoma, kad tai yra viena veiksmingiausių natūralių priemonių, padedančių kovoti su nudegimais saulėje. Sudirgintas vietas tereikia patepti kefyru – jis greitai įsigers, nuramins odą ir sumažins perštėjimą. Jei šaldytuve nerasite kefyro, jums galės pagelbėti ir kiti pieno produktai, pavyzdžiui, riebus pienas ar grietinė.

  1. Alijošius

Natūralios alijošiaus sultys efektyviai mažina nemalonius pojūčius. Daugumoje priemonių nuo nudegimų saulėje sudėtyje yra būtent alijošiaus, ir tai garantuoja dar didesnį veiksmingumą.

  1. Obuolių actas

Obuolių actas veikia kaip antiseptikas, todėl juo galima tepti nudegusias odos vietas. Ši priemonė nuramins odą ir sumažins perštėjimą. Jei dėl nudegimų saulėje tampa sunku miegoti, nes verčiantis ant kito šono jaučiamas skausmas, nudegusias vietas obuolių actu patepkite prieš miegą – tai garantuos kokybiškesnį poilsį.

  1. Medetkų trinktūra

Medetkos skatina odos atsinaujinimą, todėl nudegus saulėje rekomenduojama perštinčias vietas patepti keliais lašeliais šios trinktūros. Taip pat gali pagelbėti ir medetkų užpilo kompresai – odos paraudimas praeis jau po kelių dienų.

  1. Kepimo soda

Stiklinėje vandens ištirpinkite šaukštelį sodos. Pamirkykite vatos tamponėlį ir patepkite nudegusias vietas. Kepimo soda veikia kaip antiseptikas, todėl ji padės numalšinti nemalonius pojūčius.

  1. Medus

Tai – puiki priemonė nuo įvairių ligų, todėl nudegus saulėje taip pat vertėtų pagalvoti apie šios priemonės naudojimą. Nudegusias vietas patepkite medumi – odos ląstelės atsinaujins greičiau, taigi, galėsite pamiršti odos paraudimą ir perštėjimą.

  1. Pomidorai

Nors tokia priemonė atrodo gana neįprasta, tačiau tikrai veiksminga. Sutrinkite nuluptą pomidorą, ir gauta tyre patepkite nudegusias vietas. Netrukus pastebėsite, kad odos perštėjimas tapo kur kas mažesnis.

  1. Avižų košė

Išvirtus avižinius dribsnius atvėsinkite, jais patepkite nudegusias kūno vietas. Palaikykite kelias minutes – netrukus perštėjimas turėtų praeiti. Taip pat gali pagelbėti ir avižų vonia – sumalkite 300-400 gramų avižų,  jų miltus supilkite į vonią. Pagulėkite vonioje 20-30 minučių, nusiprauskite po tekančiu vandeniu.

  1. Kopūstų lapų tyrė

Kelis šviežio kopūsto lapus sumalkite mėsmale, gautą tyrę dėkite ant perštinčių vietų. Kopūstai pasižymi niežulį ir deginimą malšinančiomis savybėmis, taip pat drėkina odą.

  1. Petražolės

Nudegus saulėje pagelbės ir petražolių nuoviras. Saują šviežių petražolių užpilkite vandeniu, pavirkite 15-20 minučių. Atvėsinto nuoviro kompresai numalšins odos perštėjimą ir sumažins paraudimą.

Žinoma, visada rekomenduojama degintis saikingai, ir naudoti apsauginį kremą nuo saulės, tačiau tuomet, jei nusvilote saulėje, jums tikrai pagelbės natūralios priemonės, kurios sumažins odos perštėjimą ir paraudimą.