Grožis

Manikiūras namų sąlygomis: svarbiausios taisyklės

Profesionalus manikiūras gali būti atliekamas ne tik lankantis pas manikiūro specialistus, bet taip pat ir namuose. Nors kartais ši užduotis atrodo labai sudėtinga, tačiau įgudus tai gali būti atliekama tikrai greitai ir paprastai. Taigi, kokios yra svarbiausios manikiūro taisyklės, ir nuo ko reikėtų pradėti?

Pirmas žingsnis: suteikite nagui formą

Tą galėsite padaryti pasirinkusios tinkamą dildę. Svarbu žinoti, kad metalinė nagų dildė gali pažeisti nagų struktūrą, todėl kur kas palankesniu pasirinkimu bus kartoninė arba stiklinė dildė. Ji turėtų būti tokia, kad keliais brūkštelėjimais galėtumėte suteikti nagui formą. Ilgas nagų dildymas bus labiau žalingas nei naudingas, taigi, visada svarbu pasirinkti tinkamą manikiūro priemonę.

Antras žingsnis: rankų vonelė

Nagų odelės bus minkštesnės, ir jas stumdyti bus paprasčiau, jei prieš tai rankas kelias minutes pamirkysite. Tam geriausiai tiks šiltas vanduo su lašeliu muilo. Kai rankas nusausinsite, galėsite medine mentele nustumti nagų odeles (tam nesirinkite aštrių manikiūro priemonių, nes taip galite pažeisti odeles). Nerekomenduojama pačioms karpyti odeles – tai gali būti ne tik skausminga, bet ir pavojinga. Jei nepakanka nustumti nagų odeles, tokiu atveju kreipkitės į manikiūro specialistus, kurie šį darbą atliks tinkamai.

Trečias žingsnis: nagų poliravimas

Jei nagų paviršius bus lygus, nagų lakas laikysis ilgiau, taigi, rekomenduojama poliruoti nagų paviršių. Žinoma, šį žingsnį galima ir praleisti, tačiau tuomet, jei norite kuo geresnio rezultato, nagų poliravimas bus tikrai puikiu pasirinkimu. Tam rinkitės specialius nagų paviršiaus poliruoklius, kurie paprastai turi kelis skirtingi šiurkštumo paviršius – pradedama nuo grubiausio, ir baigiama švelniausiu.

Ketvirtas žingsnis: nagų lakavimas

Nagų lakavimas paprastai susideda iš kelių žingsnių: pirmiausia pasirenkamas nagų lako pagrindas, tuomet lakuojamas antras sluoksnis su spalva, ir galiausiai – viršutinis sluoksnis. Nors neretai yra pasirenkamas tik vienas, vidurinis lako sluoksnis, tačiau tokiu atveju lakas laikosi kur kas trumpiau. Jei nagai bus lakuojami šiais trimis sluoksniais, procedūros neteks kartoti maždaug savaitę.

Įdomūs faktai apie manikiūrą

  • Manikiūras yra atliekamas jau maždaug  penkis tūkstančius metų. Pirmieji šią procedūrą pradėjo atlikti senovės babiloniečiai, kurie manikiūrui naudodavo auksinius įrankius;
  • Senovės Egipte, Kinijoje ir Indijoje nagai buvo dažomi chna dažais, kurie dabar dažniau naudojami plaukų dažymui. Nagų spalva ir ilgis ne tik suteikdavo rankoms estetikos, bet taip pat parodydavo žmogaus socialinę klasę ar statusą. Nagų priežiūrai daug dėmesio skyrė ne vien tik moterys, bet taip pat ir vyrai;
  • Faraonai neretai turėdavo ir asmeninius nagų prižiūrėtojus – nors pedikiūras taip pat buvo atliekamas, tačiau rankų nagams buvo skiriamas didesnis dėmesys;
  • Nors manikiūrą dabar dažniausiai atlieka moterys, tačiau Europoje manikiūrą išpopuliarino vyras. Pasakojama, kad 1830 metais Prancūzijos karaliui ėmė skaudėti gyvnagį, o dvaro gydytojas, norėdamas jam padėti, sukūrė manikiūrui skirtus įrankius. Nuo to laiko karaliui nuolat buvo tvarkomi nagai, o devynioliktojo amžiaus pabaigoje jau dauguma Europos moterų turėjo manikiūrui skirtų įrankių.

Šiandien manikiūrą rekomenduojama atlikti kas savaitę, o tam skirtų įrankių pasirinkimas yra tikrai gausus. Profesionalus manikiūras gali būti atliekamas ir namuose, ir lankantis pas specialistą, tad visada yra galima nuspręsti, koks pasirinkimas bus palankesnis.

Jei ieškote profesionalaus specialisto galinčio atlikti manikiūrą jūsų mieste, išbandykite Bookin.lt grožio specialistų paieškos ir rezervacijos sistemą.