Mada

Moteriški laikrodžiai: kaip išsirinkti?

Laikrodis yra ne tik stiliaus dalis, bet ir funkcionalus aksesuaras, todėl tiek vyriški, tiek moteriški laikrodžiai yra labai populiarūs. Norint išsirinkti gerą ir patikimą laikrodį, reikia vertinti ne tik jo išvaizdą, bet ir jo funkcionalumą, kokybę. Pagal kokius kriterijus reikėtų rinktis laikrodį?

Koks laikrodžio stilius?

Kartais nė nesusimąstome, kad iš tiesų laikrodžiai yra skirtingo stiliaus. Todėl kai kurios moterys turi net ne po vieną laikrodį. Vienas tinka laisvalaikiui, o kitas oficialioms progoms. Dažniausiai laikrodžiai skirstomi į kelis tipus pagal savo stilių. Tai yra formalus, klasikinis laikrodis, kuris dažnai vadinamas kostiuminiu. Tokio tipo laikrodžiai dažniausiai yra elegantiški ir per daug neišsiskiriantys. Jie puikiai dera prie formalios aprangos ir klasikinio stiliaus. Toks laikrodis tiks kasdienai į darbą, jeigu jame reikia vilkėti oficialius drabužius.

Bižuteriniai laikrodžiai yra daug puošnesni ir pastaruoju metu ypač populiarūs. Tokie moteriški laikrodžiai pasirenkami taip pat kasdienai ir kartais netgi priderinami prie klasikinių drabužių. O taip pat pastaruoju metu labai populiarūs įvairūs sportiniai ir išmanūs laikrodžiai, kurie kai kuriomis dienomis pakeičia įprastus laikrodžius.

Koks bus laikrodžio mechanizmas?

Renkantis laikrodį, reikėtų pasidomėti, kaip jis veiks ir koks bus jo aptarnavimas. Pavyzdžiui, labai svarbu, koks bus pasirinktas laikrodžio mechanizmo tipas. Labai populiarūs yra moteriški laikrodžiai su kvarciniu mechanizmu. Tai patikimas ir paprastas sprendimas su baterijomis. Įprastai jo kaina nėra didelė, o išsekus baterijai, pakanka ją pakeisti nauja. Dažniausiai viena baterija tarnauja kelis metus.

O štai mechaninis mechanizmas yra prisukamas su spyruokle ir tai labai tikslus ir patikimas mechanizmas, tačiau dažniausiai tokio tipo laikrodžiai kainuoja brangiau. Tokį laikrodį su svyruokle reikia prisukti kiekvieną dieną, o spyruoklei atsisukus, laikrodis sustoja. Tai gana išskirtiniai ir šiandien itin vertinami laikrodžiai, tačiau labai dažnai juos reikia saugoti nuo drėgmės ir vandens, kad mechanizmas nebūtų pažeistas.

Kur pirkti laikrodį?

Renkantis laikrodį, svarbu įvertinti ne tik jo išvaizdą, bet ir kokybę. Žinoma, patogiausia surasti patikimą pardavėją, pas kurį moteriški laikrodžiai parduodami už prieinamą kainą ir yra įvairūs. Kai kurie salonai savo turimus prekių katalogus leidžia apžiūrėti internetu ir išsirinkti mažiausiai kelis patikusius variantus. O nuvykus į saloną gyvai, galite pasimatuoti patikusius laikrodžius ir išsirinkti tą, kuris atitinka visus keliamus kriterijus.