Interjeras

Metalinė kiemo tvora ir dažai metalui: kaip teisingai dažyti metalą

Jei neseniai baigėte kurti savo namo vidaus interjerą, turbūt perėjote ir prie namo eksterjero bei lauko teritorijos priežiūros ir tvarkymo darbų. Kaip bebūtų, tai yra neišvengiamas procesas, jei norima gyventi labai jaukioje ir komfortiškoje aplinkoje.

Žinoma, lauko teritorijos priežiūros darbų įgyvendinimas yra specifinis – gerokai besiskiriantis nuo vidaus apdailos ir interjero kūrimo darbų. Ir labai dažnai tokių užduočių įgyvendinimas yra pradedamas nuo kiemo aptvėrimo tvora. Taigi, jei jūs nusprendėte savo nuosavo namo lauko teritoriją apjuosti metaline tvora, nepamirškite, kad jums taip pat teks metalą tinkamai apsaugoti, užtikrinant, kad jūsų metalinė tvora būtų ilgaamžė ir tarnautų nepriekaištingai. Tam jums reikės pasitelkti kokybiškus metalo dažus, tinkamus dažymui skirtus įrankius ir taip pat žinoti, kaip turėtumėte dažyti metalą.

Pirminiai žingsniai ir pasiruošimas dažymui

Visų pirma kiekvieną iš jūsų reikėtų nuraminti – metalinės tvoros dažymas tikrai nėra sudėtingas darbas, kuriam reikėtų didžiulės patirties. Tačiau net ir tokiu atveju reikia žinoti, kaip turėtumėte tinkamai pasiruošti. Norint nesusidurti su sunkumais dažant, pradžioje reikėtų įvertinti metalinį paviršių – jis turėtų būti lygus, kadangi tik tokiu atveju galėsite dažyti tolygiai ir užtikrinti, kad dažai ant metalinio paviršiaus laikysis tvirtai. Be to, jei ruošiatės dažyti metalinę tvorą, patariama ją visų pirma gruntuoti.

Taigi, pradžioje jūs turėtumėte kruopščiai nuvalyti metalą. Ant jo neturėtų būti jokių dulkių, rūdžių ar riebalų. Priešingu atveju metalo dažams bus sudėtinga sukibti su paviršiumi, o tai reiškia, kad dažymo procesas bus neveiksmingas, o galutinis rezultatas – labai prastas. Tuo tarpu, jei ant metalinės tvoros yra matoma bent šiek tiek rūdžių, į tai nereikėtų užsimerkti. Tokiu atveju būtina metalinį paviršių labai gerai nušlifuoti. Kai tai padarysite, pasitelkite gruntą, kuris padės užtikrinti, kad dažymo procesas bus sklandesnis.

Gruntavimas ir dažymas

Tuomet, kai būsite atlikę minėtus paruošiamuosius darbus, galėsite pradėti pirmojo dažų sluoksnio tepimą. Žinoma, kiekvieni metalo dažai yra skirtingi. Todėl nepamirškite, kad kai kurie dažai pirmiausia yra tepami ant grunto, o kiti gali būti tepami ir jo nepasitelkus. Tačiau iš tikrųjų gruntuoti visuomet yra verta – ypač pasitelkiant du grunto sluoksnius. Pastaruoju atveju dažai lengviau sukibs su dažomu metaliniu paviršiumi ir kartu suteiks veiksmingą apsauga nuo oksidacijos. Trumpiau tariant, tai suteiks jūsų metalinei tvorai didesnį ilgaamžiškumą.

Jei metalinę tvorą pirmiausią nugruntuosite ir tinkamai paruošite, galėsite lengviau imtis ir jos dažymo darbų. Tam jums būtų naudinga pasitelkti teptuką, o ne volelį, nes pastarasis įrankis metalo dažymui nėra labai tinkamas pasirinkimas. Taip pat neretai metalo dažymui yra pasitelkiama ir dažų purškimo technika, siekiant, kad dažai metalą padengtų lygiai ir tiksliai. Tačiau jei dažai bus purškiami, reikia nepamiršti ir papildomos apsaugos.

Daugiau informacijos apie metalo dažus, metalo gruntą ir pagalbinius gaminius metaliniams paviršiams paruošti rasite Hammerite.lt.