Interjeras

Šviestuvų tipai – susipažinkime

Apšvietimas yra labai svarbi kiekvienos patalpos dalis. Tiesa, jeigu anksčiau buvo pasirenkami tokie šviestuvai, kurie padėjo patalpai suteikti daugiau funkcionalumo, užtikrinti, kad matomumas joje bus puikus, tai šiuo metu gerta to reikia nepamiršti ir stiliaus, kuriam taip pat skiriama gana daug dėmesio.

Išties, šiuo metu rinkoje siūlomi šviestuvai tikrai yra labai įvairūs. Tai ir staliniai šviestuvai, ir toršerai, skirti pakabinimui, sieniniai, įmontuojami… Aptarsime pagrindinius šviestuvų tipus. Tikimės, kad tai padės Jums be specialisto rasti labiausiai tinkamus.

Pakabinami šviestuvai

Vieni svarbiausių šviestuvų patalpose yra pakabinami. Tai yra visą apšvietimo sistemą kuriantys šviestuvai, pati svarbiausia jų dalis, kuri padeda komponuoti esmę bei sukurti harmoniją.

Svarbiausios taisyklės, kurių reikia nepamiršti, ieškant pakabinamo šviestuvo bei jį komponuojant erdvėje – pateiktos žemiau.

 • Nuspręskite, koks šviestuvų kiekis skoningiausiai atrodo kambaryje. Vienu atveju labiausiai tinka keli, kurie yra derinami vienas greta kito, kai tuo tarpu kitu atveju skoningiausiai atrodo vienas, tačiau didelio gaubto.
 • Ar labiausiai tinka tokie, kurie yra su permatomu gaubtu, ar tokie, kurie uždaresni ir dėl to šviesa patalpoje ne taip stipriai sklaidosi.
 • Šiuo metu labai mėgstami kiauri šviestuvai, kurie padeda labai gražiai sukomponuoti šešėlius patalpoje. Dažniausiai tai yra miegamojo erdvės pasirinkimas, kur skoningai atrodo ne per daug intensyvus šviestuvas.
 • Jeigu patalpos yra žemos – tokiu atveju siūlome rinktis šviestuvus, kurie yra įmontuojami lubose.
 • Kai patalpa yra aukšta – skoningai atrodo tokie šviestuvai, kurie turi ilgus pakabinamus laidus bei kotelius. Jie tampa erdvės akcentu, puošmena.

Lubiniai šviestuvai

Dar vienas šviestuvas komponuojamas ant lubų, tačiau nebūtinai kabantis, kadangi šiuo metu skoningai mažose patalpose atrodo ir įmontuojami.

 • Ypač mėgstami yra lubiniai kryptiniai šviestuvai, kurie suteikia galimybę koreguoti šviesos kritimo kampą pagal poreikius. Tokiu atveju net ir pats tamsiausias kambario kampelis bus tinkamai apšviestas.
 • Taip pat mėgstami plafonai. Tai yra nedidelio aukščio, dažniausiai apvalūs šviestuvai, kurie naudojami bendro kambario apšvietimui. Patys iš savęs tampa skoninga puošmena.
 • Džiugu, kad rinkoje siūlomi lubiniai šviestuvai kinta savo stiliumi, tad esame tikri, kad be jokio vargo rasite tokio dekoratyvumo šviestuvą, kuris Jums labiausiai patinka ir kuris gražiausiai atrodo patalpoje.
 • Puiku, kai šviestuvas turi dimerį, kuris suteikia galimybę koreguoti šviesos intensyvumą.

Sieniniai šviestuvai

Taip pat beveik visuose kambariuose yra komponuojami ir sieniniai šviestuvai. Svarbiausios savybės, kurias turite žinoti, yra pateiktos žemiau.

 • Pirmiausia tai sieniniai šviestuvai tinka ne visuose kambariuose. Dažniausiai siūlomi miegamojo zonoje ir svetainėje, kur reikia daugiau intymumo bei zoninio apšvietimo.
 • Taip pat renkantis bei montuojant  sieninius šviestuvus reikia žiūrėti – kaip sklinda šviesa. Juk reikia, kad ne tik patys gaubtai gražiai atrodytų, tačiau ir jų skleidžiama šviesa būtų logiška.
 • Planuojant sieninius šviestuvus reikia iškart atvesti laidą. Nors galimi ir tokie, kurie veikia rozetės pagalba, tačiau laidai tikrai neatrodys skoningai. Kur kas geriau pasirūpinti, kad šviestuvo laidai būtų po sienomis, jų nematyti.

Toršerai

Klasika vadinami toršerai yra puikus pasirinkimas yra moderniuose namuose. Svarbiausia yra rinktis tokio stiliaus pastatomą šviestuvą, kuris skoningiausiai dera Jūsų namuose.

 • Toršeras yra mobilus, tad gera, kad be jokio vargo pagal poreikius galima koreguoti jo stovėjimo vietą.
 • Taip pat reikia nepamiršti, kad šiai pastatomai lempai reikia rozetės. Taigi, tai kiek apsiriboja jo laikymo lokaciją.
 • Galima rasti labai įvairių stilių toršerus. Nuo modernių iki klasikinių, tokių, kurie skoningiausiai atrodo skandinaviško stiliaus interjere.
 • Toršerams reikia nemažai vietos, tad dažniausiai labai mažuose kambariuose jie nėra praktiški.