Interjeras

Kokios spalvos sienų dažai tiktų jūsų būsto interjerui

Lengviausias būdas suprasti, kokios spalvos sienų dažai geriausiai tiktų jūsų būsto interjere, yra pradėti nuo tų spalvų, kurias jūs labiausiai mėgstate. Tokiu būdu jūs nebūsite prisirišę prie tradicinių spalvinių palečių, tinkančių tik tam tikro stiliaus interjere. Naudodami savo mėgstamiausią spalvą kaip pagrindinę galėsite lengviau pasitelkti išvestines spalvas, kuriomis papildysite savo būsto interjerą. Todėl pateiksime jums kelis praktiškus patarimus, kurie pravers renkantis sienų dažus ir leis lengviau sukurti jaukų būsto interjerą.

Ieškokite įkvėpimo

Dažų katalogai, interjero žurnalai ir teminiai portalai visuomet buvo puikūs pagalbininkai ieškant įkvėpimo. Internete yra tūkstančiai nuotraukų, kurios gali jus įkvėpti ir padėti lengviau suprasti, kokios spalvos dažai jūsų interjere derėtų geriausiai. Socialiniai tinklai taip pat tampa veiksminga priemone, jau nekalbant apie pačius sienų dažais prekiaujančių bendrovių tinklalapius, kuriuose vartotojams yra suteikiama galimybė lengviau pasirinkti jiems tinkančias dažų spalvas.

Pasitelkite spalvų derinimo schemą

Jums tikrai nereikia studijuoti spalvų teorijos tam, kad neprašautumėte pro šalį derindami spalvas. Tam puikiai pasitarnauja spalvų derinimo schema arba spalvų ratas. Tokie nieko nekainuojantys pagalbiniai įrankiai gali padėti jums labai greitai suprasti, kokių spalvų jūs turėtumėte ieškoti ir į ką vertėtų orientuotis.

Naudotis spalvų derinimo schema yra labai paprasta. Nuo vienos jums patikusios spalvos galite brėžti tiesią liniją priešinga kryptimi ir tuomet derinti priešingoje pusėje esančias spalvas. Pavyzdžiui, jei jums patinka mėlyna spalva, galite priderinti oranžinę spalvą. Jeigu mėgstate raudoną spalvą, galite prie jos derinti žalią spalvą. Ir nors greičiausiai jūs nedažysite savo būsto vidaus sienų analogiškomis spalvų rate matomomis spalvomis, galite pasirinkti atitinkamus jums patinkančių spalvų atspalvius ir paprasčiau juos tarpusavyje suderinti.

Neutralių spalvų dažų naudojimas

Vien todėl, kad pasirinksite neutralias dažų spalvas, nereiškia, jog jos turi būti nuobodžios. Pasitelkti neutralias spalvas galima ir labai kūrybiškai. Pavyzdžiui, linijiniu raštu neutraliomis spalvomis nudažytos sienos erdvei suteikia daugiau modernumo, tačiau tuo pačiu metu paverčia ją labiau atpalaiduojančia ir ramia. Tuo tarpu neutralių spalvų sienos ir pastelinių spalvų lubos yra puikus derinys, suteikiantis kambariui daugiau išskirtinumo ir kartu daugiau polėkio.

„Pasiskolinkite“ spalvas iš interjero detalių

Vienas iš paprasčiausių būdų pasirinkti dažų spalvą – tai atsižvelgti į jūsų būste esančias interjero detales. Dekoratyvinės pagalvėlės, užklotai, užuolaidos, kilimai ar netgi lininė staltiesė gali jums pasufleruoti nemažai idėjų. Jei jūs norite tam tikrą sieną paversti kambario akcentu, minėtose interjero detalėse ieškokite ryškiausių ir tamsiausių spalvų. Tačiau jei norite pasirinkti labiau subtilią dažų spalvą, kurią pasitelktumėte didesnio ploto erdvėje, interjero detalėse pažvelkite į mažiausius elementus.

Spalvas atraskite meno kūriniuose

Viena iš interjero dizainerių paslapčių yra spalvų pasirinkimas žvelgiant į meno kūrinius, kurie yra jūsų namuose. Dauguma menininkų yra tikri spalvų ir apšvietimo žinovai, kurie savo meno dirbiniuose labai kruopščiai apgalvoja net ir mažiausiai pastebimus spalvų pustonius. Jei jūsų namuose yra meno dirbinių, turite puikų pagalbininką, kuris jums gali atsakyti į klausimą, kokios spalvos dažai jūsų interjere tiktų geriausiai.