Laisvalaikis

Kokių muzikos žanrų koncertai yra mėgstamiausi Lietuvoje?

Lietuvoje vykstantys koncertai išsiskiria žanrų įvairove. Nors daugiausiai lankomi yra populiariosios muzikos koncertai, kuriuos lanko masinės kultūros mėgėjai, tačiau dėmesio netrūksta ir rimtajai muzikai. Lietuvoje esama daug gerų salių, kurios tenkina pačius įvairiausius melomanų poreikius. Apie tai, kas jose vyksta, skelbiama internete bei kitose informacinės sklaidos priemonėse.

Kur Vilniuje yra tokia vieta, kurioje būtų galima apsilankyti įvairių muzikos žanrų koncertuose?

Jei sostinės gyventojus bei svečius domina ne tik simfoninė, kamerinė bei operinė muzika, bet ir džiazas, kita populiarioji muzika, jei širdį traukia šiuolaikinės muzikos festivaliai ir rimtosios muzikos popietės vaikams, jiems galima pasiūlyti apsilankyti Vilniaus kongresų rūmų salėje.

Joje tikrai galima apsilankyti pačių įvairiausių stilių ir žanrų koncertuose. Be to, šiuose rūmuose yra įsikūręs ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam vadovauja ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių žinomas aukščiausio lygio dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Kuo pasižymi Klaipėdos koncertų salė?

Klaipėdos koncertų salės pastatui ne vienas šimtas metų, todėl ši vieta garsėja ilgalaikėmis kultūrinio gyvenimo tradicijomis. Ir dabartiniais laikais šioje salėje muzikos mėgėjai gali susitikti su pasaulinio lygio akademinio muzikavimo atstovais. Ši koncertų salė nuosekliai supažindina uostamiesčio gyventojus ir svečius su profesionaliais Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų pasirodymais. Čia vyksta tęstiniai koncertų ciklai, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliai, įvairios edukacinės programos.

Kam yra pritaikyta Palangos koncertų salė?

Palangos koncertų salė veikia ištisus metus ir yra pritaikyta įvairiems kultūriniams poreikiams tenkinti. Joje vyksta ne tik įvairių žanrų koncertai, kultūriniai festivaliai, bet ir televiziniai pramoginiai projektai, konferencijos, diskusiniai renginiai.

Kokia yra Šiaulių arenos paskirtis?

Šiauliuose veikianti arena yra tapusi pagrindiniu šiaurės Lietuvoje gyvenančių įvairių renginių ir koncertų mėgėjų traukos centru. Ji lankytojus džiugina aukšto lygio kultūros ir sporto renginiais, todėl arenos lankomumas tikrai yra pagirtinas.

Pavyzdžiui, 2023 metais Šiaulių arenoje labai daug lankytojų buvo sutraukę tokie renginiai, kaip labdaros koncertas „Padovanok Milanai gyvybę“, „Keistuolių teatro“ aktorių pramoginis pasirodymas „Paskutiniai Brėmeno muzikantai po dvidešimties metų“, Karaliaus Mindaugo taurės turnyras. Be to, čia lankytojai gali mėgautis ir jaukiais mažesnės apimties renginiais, kurie rengiami mažojoje arenos koncertų salėje.