Laisvalaikis

Dovanų idėjos įvairioms šventėms

Kai esame pakviesti į šventę, ar tai būtų vestuvės, ar krikštynos, ar gimtadienis, esame įpareigoti ne tik pasipuošti patys ir atsinešti gerą nuotaiką, bet taip pat pasirūpinti dovana mus pakvietusiems asmenims. Visais šiais dalykais turime pasirūpinti iš anksto, jog netektų raudonuoti dėl apvytusių gėlių, prastos dovanos, netinkamos aprangos. Būtų geriausia iš anksto užsisakyti puokštę, kurią beliks pasiimti šventės dieną, iš anksto pasirūpinti drabužiais, apgalvojus, kokie būtų tinkami esamai progai, moterims iš anksto užsirašyti pas makiažo ir šukuosenos meistrą. Visi šie „iš anksto“ sukuria saugumo ir ramybės pojūtį, tokį reikalingą esant didelėms šventėms. Tačiau visi minėtieji rūpesčiai yra vieni niekai lyginant su dovana, kuria tikrai reikia pasirūpinti pirmoje vietoje. Šiuo atveju reikalingos dovanų idėjos, kurių ieškome internete, klausinėjame savo draugų rate, o jei gerai pažįstame mus kvietusius asmenis, dažnai patys imame galvoti apie itin asmenišką ir tik tiems žmonėms skirtą dovanos idėją.

Jei esame pakviesti į gimtadienį, jubiliejų, paprastai mes gerai pažįstame asmenį, žinome jo pomėgius, silpnybes ir charakterį, tad pasukus galvą tikrai galime surasti tinkamą dovaną. Gimtadieniai ir jubiliejai taip pat leidžia dovanoti pakankamai proziškas dovanas, kurios pravers jubiliatui buityje. Tarkime, jei jubiliatas mėgsta žygius, galime jam padovanoti gertuvę, termosą, šiaurietiško ėjimo lazdas, kuprinę ar panašius reikmenis. Jei jubiliatas dievina veiklą virtuvėje, galime padovanoti puodų rinkinį, virtuvinį kombainą ir panašias priemones, skirtas gaminti maistui. O jei jubiliatė mėgsta puoštis ir mes numanome jos stilių, galime drąsiai dovanoti papuošalus, aksesuarus. Galbūt net galima sugalvoti apdovanojimą – apdovanojimų gamyba šventėms šiuo metu itin populiari. Kai kalbame apie mums gerai pažįstamą žmogų, surasti idėją, ką dovanoti, nėra taip sunku.

Kiek kitaip yra su dovanomis, skirtomis jauniesiems ar kūdikiui krikštynų proga. Krikštynų dovanos yra labai specifinės, nes viena vertus, mes nežinome, koks vaikas augs, kas jam patiks, koks bus jo charakteris, kokie pomėgiai. Kita vertus, jei mes patys neturime vaikų, mes nelabai nutuokiame kokia dovana būtų tinkama tokio amžiaus vaikui, jei jau nusprendėme dovanoti praktiškesnę dovaną. Galų gale krikštas – tai bažnytinis sakramentas, tad dovana lyg ir turėtų turėti religinį atspalvį. Tokiu atveju galima dovanoti suvenyrą, kuris pats savaime būtų vertingas, gal būt padirbintas iš brangiųjų metalų  ir, žinoma, gražus. Tai gali būti sidabrinis šaukštelis ar vaikiškas stalo įrankių rinkinukas, pasidabruotas puodelis ar lėkštutė, krikšto moneta, dekoratyvi taupyklė, angelo sargo skulptūrėlė ar paveikslėlis ir daugelis kitų mielų vaikiškų suvenyrų. Su tokia dovana nerizikuojame „prašauti pro šalį“, ypatingai jei ant tos dovanos išgraviruojame vaiko vardą, šventės progą ir datą taip suasmenindami dovaną ir garantuodami, kad ji liks kaip krikšto dienos atminimas ilgam laikui.

Ne mažiau sudėtinga išrinkti dovaną vestuvėms. Juk dažnai mes gerai pažįstame tik vieną iš jaunųjų ir ne itin gerai nutuokiame kas patiktų, o kas tikrai nepatiktų antrajai pusei. Todėl dovanos idėjos vestuvėms dažnai būna neutralios, siekiant nesuklysti ir nepadovanoti „ne į temą“ dovaną. Dažnai yra pasirenkamas šeimos židinio motyvas, meilės, šeimos tematikos skulptūrėlės ar suvenyrai. Su atitinkamu palinkėjimu jos tampa asmeniškomis, šiltomis dovanomis, kurios puoš jaunųjų namus. Tačiau jei jaunųjų porą pažįstame pakankamai gerai, galime parinkti kiek specifiškesnę dovaną, kurią, žinome, jie tikrai vertins kaip ir jūsų pastabumą jų pomėgiams ir norą padovanoti kažką ypatingo, skirto tik jiems. Tai nebūtinai turi būti apčiuopiama dovana. Tai gali būti ir kelionė oro balionu, nardymas, šuolis parašiutu, SPA ir kitokios veiklos, kurias esame tikri, jaunieji mielai įgyvendins. O šią dovaną visuomet galime įdėti į dėžutę su palinkėjimu ir sveikinimu, kuri liks kaip mažytis atminimas jų šventės ir padovanotų jiems įspūdžių.