Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai tėvai turi išrinkti savo vaikui darželį. Nors ugdymo įstaigų steigiama šiais laikais vis daugiau, apsispręsti niekada nebūna lengva, į kieno rankas atiduoti vaiko kasdienybę ir jo ugdymą. Tai labai svarbus momentas ne tik vaikui, bet ir jums patiems. Nuo šiol už vaiko vystymąsi ir auklėjimą bus atsakingi nauji, kol kas nepažįstami asmenys. Kaip išsirinkti darželį? Ką žinoti? Šiandien skirsime būtent šiai temai daugiau dėmesio, nes kiekvienam tėvui kyla nemažai klausimų, ypač dabar, kai kone kiekvienas darželis pristato save kaip draugišką tėvams, vaikams ir net darbuotojams įstaigą.
Draugiškas darželis – kuo jis išsiskiria?
Draugiškumu aplinkoje besididžiuojantis darželis traukia kaip magnetas. Tėvai nori, kad jų vaikai praleistų laiką malonioje aplinkoje ir apsupti kvalifikuotų auklėtojų, kurie puikiai geba tvarkytis mažų vaikų būryje. Tačiau reikėtų žinoti, kad atsakomybė už darželio funkcionavimą ir plėtrą didele dalimi priklauso nuo įstaigos vadovo. Būtent jis nustato kryptį, kuria institucija eis, todėl turėtumėte pirmiausia susipažinti su juo. Tam reikėtų iš anksto pasiruošti. Tiksliau, pasiskambinti telefonu ir pasiteirauti, ar yra tokia galimybė ir jei ji išties yra, susitarti dėl laiko, kada abejoms pusėms būtų priimtiniausia ir patogiausia.
Taigi, kas yra vaikams bei tėvams draugiškas darželis? Kuo jis skiriasi nuo kitų mažų vaikų ugdymo įstaigų?
Vaikams draugiškas darželis yra:
- besirūpinantis visapusiška įstaigos plėtra,
- padedantis atrasti vaikučių talentus ir pomėgius,
- užtikrinantis geriausią jų priežiūrą,
- garantuojantis visapusišką vaikų saugumą,
- individualiai žiūrintis į vaiko poreikius (pvz., sudarantis valgiaraštį (maisto netoleravimas, vegetariška/veganiška mityba)),
- kūrybiškai įgyvendinantis pagrindinę mokymo programą bei pritaikantis ją individualiai kiekvienai vaikų amžiaus grupei (apie tai daugiau galite sužinoti čia: https://vaikystestakas.lt/vaiku-ugdymas/),
- sudarantis sąlygas gauti reikiamą specialisto pagalbą (pvz., psichologo, logopedo, kineziterapeuto),
- aprūpinantis modernia mokymo įranga ir lavinamaisiais žaislais,
- veikiantis pagal abipusės paramos ir bendradarbiavimo principą,
- atviras įvairovei,
- pirmiausia besivadovaudamas vaiko gerove,
- samdantis kvalifikuotus darbuotojus, kurie yra kompetentingi savo profesijos atžvilgiu.
Tėvams draugiškas darželis yra:
- suteikiantis galimybę dalyvauti vaiko adaptacijos procese,
- suteikiantis galimybę įsitraukti į įstaigos bendruomenę ir gyvenimą,
- sudarantis sąlygas nuolatiniam ryšiui su pedagogais, specialistais ir vadovybe,
- gerbiantis tėvų/globėjų laiką bendradarbiaujant su personalu ir vadovybe.
Daugelis naujų įstaigų nuo pat veiklos pradžios orientuojasi į naujoves, gerinančias kasdienį darbą, taip pat ryšį su tėvais. Potencialo turinčios įstaigos, besiremiančios naujausiais mokslininkų tyrimais, yra geidžiamiausias tėvų tikslas. Juk kiekvienas nori savo vaiką patikėti į geriausią vietą jų mieste. Todėl natūralu, kad žmonės vis daugiau domisi ne tik norimo darželio rutina, valgiaraščiu ar tvarkaraščiu, bet ir nori susipažinti su įstaigos vadovu, ten dirbančiu personalu bei patalpomis, kuriose jų vaikas praleis didžiąją laiko dalį.
Vaikystės takas, kaip ir daugelis kitų vaikams bei tėvams draugiškų darželių, visuomet maloniai kviečia ir laukia visų tėvelių, kuriems rūpi jų vaikų ateitis, ugdymas ir laisvalaikio praleidimas. Atvykite, pasikalbėkite, apžiūrėkite, įvertinkite ir nuspręskite, ar tai ta, jūsų taip ieškoma, tobula vieta vaikui, norinčiam įsilieti į bendruomenę, tapti jos dalimi ir išmokti ko nors naujo.