Grožis

Kokios kvepalų natos niekada „neišeis iš mados“?

Uoslė neabejotinai yra vienas stipriausių žmogaus pojūčių, todėl ir kitą asmenį dažnai pasitinkame pagal jo kvapą, ir patys norėdami jaustis gerai naudojame kvepalus. Net jeigu ryte pakvepintų natų ir neužuodžiame patys, visada malonu kvepėti maloniai ir save apgaubti nesenstančiais kvepalų aromatais – kokie jie?

Metai iš metų – populiariausi tradiciniai kvapai

Kiekviena savimi pasitikinti moteris ant savo kosmetinio stalelio turi ne vieną, o neretai ir kelis kvepalų buteliukus. Juokaujant sakoma, kad kiekvienas kvapas yra skirtas konkrečiai nuotaikai atskleisti, todėl moterų pamėgtų kvepalų aromatų paletė labai plati.

Neabejotinais favoritais moterims skirtų kvepalų dešimtuke tiek anksčiau, tiek dabar puikuojasi įvairūs gėlių aromatai. Pavyzdžiui, rožių, levandų, jazminų, pačulių ar apelsinų žiedų kvapai yra gaivūs, tačiau išraiškingi ir subtiliai seksualūs – sakoma, kad būtent juos užuodžiant vyrai negali atsispirti moterims.

Saldūs vanilės ar užburiantys citrusinių vaisių aromatai yra kiek lengvesni, medžio, gintaro ar prieskonių – santūresni ir sunkesni, šiltesni. Būtent tai lemia, kad vasarą ir žiemą kvepalų pardavimų favoritai keičiasi ir vieni aromatai savo vietą užleidžia kitiems.

Kvepalai vyrams – daugiau novatoriškų kvapų

Kas pasakė, kad kvepalai yra skirti tik moterims? Taip, turbūt niekas – kvepalus nuo pat seno mėgsta ir vyrai, kuriems stiprūs ir gaivališki aromatai suteikia daugiau jėgos, drąsos ar pasitikėjimo savimi.

Vyriškų kvepalų favoritais išlieka sunkūs ir visa apgaubiantys žemės, samanų, kedro, santalo ir ryškių arabiškų prieskonių, karamelės ar šokolado aromatai – jie atsiskleidžia kone kas antrame kvepalų buteliuke. Kituose esančios kvepalų natos yra mažų mažiausiai priešingos – vyrauja jūros gaivumo ar bangų šaltumo aromatai.

Gali pasirodyti, kad vyrams skirtų kvepalų asortimentas yra kur kas siauresnis, lyginant su moteriškais kvapais, kvepalai vyrams taip pat turi sparčiai populiarėjančias, novatoriškas savo natų kompozicijas, pavyzdžiui, retesnių vaisių: melionų, ličių, obuolių natos susipina su muskusu ar vanile ir palieka jaudinantį kvapo šleifą.

Nors kvepalai yra viena populiariausių dovanų savo antrajai pusei, čia suklysti ir išrinkti netinkamą kvapą itin lengva. Dėl to rinkitės laiko patikrintus kvepalus, kurie nepalieka abejingų.