Laisvalaikis

Kodėl turėtumėte nuvykti į Iraną?

Iranas viena iš tų šalių, kurios nėra tarp populiariausių turistų traukos centrų,  tačiau tikrai egzotinė šalis, kurią turėtume aplankyti. Jei kyla klausimas kodėl, pabandysime sudėlioti atsakymą.

Tai saugi šalis

Įtempta situacija Rytų Pasaulyje gali sudaryti įspūdį, jog keliaut čia nesaugu. Visgi, Iranas saugi šalis ir netgi savarankiškos keliautojos moterys savo atsiliepimuose giria Iraną kaip puikią ir saugią šalį kelionėms. Irane nevyksta karas, čia nėra karinių konfliktų.

Turistai atsigręžia į Rytų šalis

Iranas islamo valstybė, o islamas šiomis dienomis linksniuojamas iš įvairių pusių. Norėdami realiai suprasti kokį gyvenimą gyvena kitos religijos atstovai, kokia tai kultūra, žmonės vis dažniau renkasi saugias ir ramias šalis, kuriose galima iš arti prisiliesti prie nepažintos kultūros. Iranas būtent tokia šalis, todėl pastaraisiais metais vis daugiau turizmo gidų nurodė Iraną kaip „privaloma pamatyti“ šalį. Tad verta planuoti kelionę į Iraną, kol tai netapo masine turistų traukos vieta.

Draugiški žmonės

Iraniečiai yra itin draugiška ir svetinga tauta, kuri tikrai neleis pasiklysti, neleis sušalti ar alkti. Ne vienas keliautojas gali pasidalinti istorijomis, kuomet susipažinus su vietiniais, jie buvo pakviesti į svečius, pavaišinti ir pan.

Nuostabi istorija

Besidomintiems istorija, ko gero nereikia paminėti Persepolio, žymiausio antikos miesto. Ir tai tikrai ne vienintelis. Kiekvienas Irano kampelis pasakoja įvairiausias istorijas pradedant Persijos imperija, baigiant moderniuoju Iranu. Irano istorija audringa, maištinga ir spalvinga, tad muziejuose, šventyklose, architektūros šedevrų griuvėsiuose galima pasisemti itin daug žinių ne tik apie šios tautos praeitį, tačiau ir apie visą pasaulį.

Rankdarbiai

Įdomu tai, jog kiekviena provincija specializuojasi tam tikrų rankų darbo rankdarbių gamyboje. Pavyzdžiui, Yazd galima įsigyti rankomis austo šilko bei tradicinės baklavos, Isfahan populiarus savo plytelėmis ir mėlynomis dekoracijomis, Tabriz žymus įvairaus dydžio kilimais. Beje, kilimų audimas yra populiarus visoje šalyje, kiekviename turguje rasite ne vieną kilimo audėją parduodantį savo šedevrus. Gaila, jog didesnių neįmanoma sutalpinti į bagažą – tikrai norėtųsi parsivežti tokį suvenyrą.