Laisvalaikis

Kaip parduoti rankdarbius?

Dideli verslai prasideda nuo mažų žingsnių. Tą gali patvirtinti ne viena moteris, šiuo metu besimėgaujanti žymiu verslu, kuris kadaise prasidėjo kaip laisvalaikio praleidimo būdas veriant karoliukus ar mėgaujantis tapybos terapija. Rankdarbiai yra viena iš tų sričių, kur pomėgis greitai virsta verslu. Natūralu, gražiais papuošalais pasipuošusi moteris, ar namo interjeras papuoštas įstabiais tapybos darbais greitai sulaukia dėmesio ir moteris išgirsta klausimą – pasiūlymą „Gražu! Padaryk ir man tokį. Aš sumokėsiu!“. Taip prasideda „uždarbiavimas“, tačiau tikram verslui reikia ir truputį profesionalesnio pateikimo. Tad ką daryti norint parduoti savo kurtus rankdarbius? Yra keli būdai: pardavimai socialiniuose tinkluose, asmeninis tinklalapio – portfolio, dalyvavimas renginiuose, Google Adwords reklama ir dar daugiau. Tad trumpai apie kiekvieną.

Socialiniai tinklai nereikalauja didelių investicijų. Jei klientų ratas pradėjo plėstis nuo draugų, greičiausiai jūsų FB puslapyje jau nemažai klienčių. Susigalvokite pavadinimą, t.y. prekinį ženklą savo kūrybos linijai, ir susikurkite atskirą verslo puslapį. Pakvieskite savo draugus, kelkite savo rankdarbių  nuotraukas, užsakykite Facebook reklamą. Tačiau svarbiausia, socialiniuose tinkluose būti atviriems ir draugiškiems. Žmonės mėgta betarpiškumą.

Asmeninis puslapis, vizitinė kortelė, porfolio, yra solidumo ir patikimumo ženklas. Pavyzdžiui, pakuojant savo rankdarbius galite pridėti sveikinimo kortelę, ar rankdarbio istorijos kortelę ir joje nurodyti savo internetinį adresą. Interneto svetainėje, kitaip nei socialiniuose tinkluose, pateikiama viskas taip, jog pirmą kartą atėjusiam klientui viskas suprantama ir aišku.

Savo asmeninį tinklalapį ar net socialinį profilį galima ir net rekomenduojama reklamuoti Google Adwords reklamos tinkle, ypač tekstiniais skelbimais, kurie matomi Google paieškos lange. Adwords Buk-Pirmas reklamos kompanija atkreipia dėmesį, jog būtent tada kai potencialios klientės ieško tavo prekių, ten atsirastų tavo reklama – tai pritrauktų nemažai pirkėjų ar susidomėjusios pasižymėtų jūsų tinklalapį ateičiai.

Internetas puikus daiktas, tačiau yra daug žmonių, kurie nori pamatyti, pačiupinėti, todėl esant galimybei, verta dalyvauti parodose, mugėse. Įvairios Kalėdinės, Velykinės mugės, didžiųjų miestų šventės, miestų gimtadieniai, sezonų atidarymai yra puikus laikas ne tik pasižvalgyti į kitus, bet ir save parodyti. Išsipirk vietą mugėje, susigalvok kaip gražiai pateiksi rankdarbius ir pirmyn!