Laisvalaikis

Net suaugusiems naudinga išbandyti puzzle deliones

Jei manėte, kad puzzle dėlionės skirtos vaikams – klystate. Suaugusiems tai taip pat įdomus ir naudingas laiko praleidimo būdas. Yra daugybė priežasčių, kodėl ne tik smagu, bet ir naudinga dėlioti puzzle dėliones. Kokios? Apie tai šiame straipsnyje.

Puzzle dabar atitolina Alzhaimerį senatvėje

Tai ne tik smagus laikas sprendžiant užduotį sudėlioti paveikslėlį iš smulkių detalių, tačiau ir padeda lavinti smegenų veiklą bei gerina atmintį. Dėlionės – idealūs stalo žaidimai, kurie stimuliuoja smegenis ir yra nuostabi priežastis atsitraukti nuo kompiuterio bei televizoriaus ekrano. Puzzle padeda lavinti trumpalaikę atmintį, sustiprindamos smegenų ląstelių ryšius ir netgi padėdami suformuoti naujas. Šiandien sprendžiant galvosūkius, bus atitolinama Alzheimerio liga.

Idealu spoilsis nuo žyrdųjų ekranų

Visą dieną žiūrėti į kompiuterio ir mobiliojo telefono ekranus nėra sveika akims. Todėl labai malonu atitraukti akis nuo mėlyno ekrano ir atsipalaiduoti sprendžiant visiškai kitokio lygio problemas. Galvosūkiai taip pat gerina problemų sprendimo įgūdžius ir dėmesį detalėms.

Buvimas su šeima čia ir dabar

Galvosūkiai yra naudingi, jie atsitraukia nuo įprastos rutinos prie to, kam reikalingas dėmesys ir buvimas čia bei dabar. Puzzle dėliones galima dėlioti vienam, poroje, su šeima ir vaikais. Geriausia, kuomet niekas neblaško, tad išjunkite elektronikos prietaisus ir pasinerkite į galvosūkių sprendimą. Tai gali būti ir veikla romantiškam vakarui, kuomet keletas skanėstų, romantiška muzika ir smegenų mankšta iki vėlyvo vakaro.

Nesvarbu, ar tai darote savarankiškai, norėdami pasilepinti laiku tik sau, ar tai darote su savo partneriu ar šeima, tai iš tikrųjų mus atveda į akimirką, kai paprasčiausiai atliekame užduotį. Tai netgi gali padėti mūsų bendradarbiavimo įgūdžiams ir pagerinti kantrybę.

Ką išbandyti dar?

Šiais laikais yra daugybė rūšių puzzle dėlionių ir galvosūkių, kurie atvers naujas laisvalaikio formas. 2 D dėlionės, 3 D dėlionės, dėlionės iš itin daug detalių, vienos spalvos dėlionės ir pan. Vaikams  – atskira sritis, čia ir edukaciniai žaislai, lavinamieji žaislai ir kiti puzzle dėlionių tipo žaidimai.

Kadangi vis dar gyvename karantino nuotaikomis, tai puzzle dėlionės gali tapti svarbiu žaidimu, leidžiančiu prasiblaškyti. Įveikėte visas, kurias turite namuose? Puiku! Apsikeiskite su draugais. Dalyvaukite mainuose. Padovanokite jau sudėliotą kitiems žmonėms, sau įsigykite naują. Tai nesibaigianti kelionė puzzle dėlionių pasaulyje!