Grožis

Kodėl slenka plaukai: keli praktiški patarimai, kaip nuo to apsisaugoti

Klausiate savęs, kodėl slenka plaukai? Visų pirma reikėtų suprasti, kad visa tai nenutinka vos per vieną naktį. Egzistuoja daugybė plaukų slinkimo priežasčių, tokių kaip hormonų sutrikimai, tam tikros rūšies plaukų formavimo priemonių naudojimas, skydliaukės problemos, įvairios autoimuninės ligos ir kt. Be to, plaukų slinkimui įtakos gali turėti ir psichologinės problemos, didelis stresas, tam tikrų vaistų vartojimas, vitaminų ir mineralų trūkumas bei daugybė kitų veiksnių.

Taigi, labai naudinga susipažinti bent su keliais patarimais, kurie galėtų padėti apsisaugoti arba sustabdyti plaukų slinkimą.

Tinkamas plaukų šampūnas

Labai svarbu suprasti, kad mūsų galvos odai ir plaukams būtina pasirinkti ir naudoti tinkamą šampūną. Be to, plaukų trinkimo dažnumas turėtų tiesiogiai priklausyti nuo jūsų galvos odos. Pavyzdžiui, jei pernelyg dažnai trinksite plaukus, kai jūsų galvos oda yra labai sausa, tai gali paskatinti plaukų slinkimą. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie riebią odą – jei pastaruoju atveju plaukų trinkimas šampūnu būna pernelyg retas. Taip pat ypač svarbu pasirinkti plaukų šampūną, kurio sudėtyje nėra kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip sulfatai, parabenai ir silikonas.

Kokybiškas kondicionierius

Geras ir kokybiškas kondicionierius gali padaryti tikrų tikriausius stebuklus. Plaukų kondicionieriuose yra amino rūgščių, kurios padeda atstatyti plaukus ir taip pat užtikrina, kad jie būtų gražūs, lygūs ir švelnūs.

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas

Jūsų plaukams yra būtinos maistingosios medžiagos – ypač baltymai ir geležis. Todėl labai svarbu pasirūpinti savo sveika mityba, kartu nepamirštant ir pakankamo fizinio aktyvumo lygio palaikymo.

Plaukų formavimo priemonių vengimas

Nemaža dalis moterų šiomis dienomis yra pratusios reguliariai naudoti įvairias plaukų formavimo priemones, kurių pagalba tiesina arba garbanoja savo plaukus, taip pat juos dažo ir kt. Kuo daugiau tokio pobūdžio žalingų priemonių yra pasitelkiama, tuo didesnė žala padaroma mūsų plaukams. Todėl norint sumažinti plaukų slinkimo riziką, tokių priemonių vertėtų atsisakyti arba jų naudojimo dažnumą reikšmingai sumažinti.

Plaukų kaukės ir aliejai

Naudojant plaukų kaukes galima lengviau atgaivinti plaukus ir pagerinti galvos odos būklę. Tuo tarpu galvos odos masažavimas tinkamai pasirinktais aliejais pagerina kraujotaką ir atgaivina plaukų šaknis.