Mada

Klasikiniai vestuviniai žiedai: nuo ištakų iki nūdienos

Vestuviniai žiedai buvo naudojami dar nuo senovės Egipto laikų, jų pagalba išreiškiant meilę, atsidavimą, įsipareigojimą, turtą ir netgi priklausomybę. Tradicija apsikeisti vestuviniais žiedais jau nuo seno yra labai giliai įsišaknijusi daugelyje pasaulio kultūrų ir yra neatsiejama vestuvių ceremonijos dalimi. Tiek modernūs, tiek ir klasikiniai vestuviniai ziedai šiandien yra bene svarbiausiomis kiekvienų vestuvių detalėmis, kurioms būsimi jaunavedžiai paprastai būna linkę skirti labai didelį dėmesį.

Todėl, kai vestuviniai žiedai pasižymi tokia turtinga ir sena istorija, tampa labai įdomu į visą tai pažvelgti iš arčiau. Taigi, skubame jums pristatyti ne vieną įdomų faktą apie vestuvinius žiedus, kurie galbūt visai neužilgo papuoš ir jūsų ranką.

 • Pakankamai ilgai anuomet vestuviniai žiedai buvo priemone, kurios pagalba vyras savo būsimai žmonai parodydavo, jog jis yra finansiškai pajėgus ją išlaikyti ir aprūpinti viskuo, ko jai gali prireikti. Taigi, vestuvinis žiedas, pagamintas iš tauriojo metalo, buvo puikus viso to įrodymas.
 • Ar žinote, kas būna dažniausiai išgraviruojama vestuvinių žiedų vidinėje pusėje? Taip, jūs esate visiškai teisūs – tai jaunavedžių vardai.
 • Didžioji dauguma kalbininkų mano, kad žodis „deimantas“ kilo iš graikiško žodžio „adamant“ („adamas“), kuris reiškia nenugalimas. Ir iš tiesų, tai gali būti tiesa, kadangi deimantas yra pats tvirčiausias brangakmenis Žemėje.
 • Pirmieji vestuviniai žiedai mena senovės Egipto laikus. Ir nors tuo laikotarpiu jie būdavo gaminami iš labai primityvių medžiagų, vis dėlto jau tuo metu senovės egiptiečiai tokiu būdu įprasmindavo savo santuoką ir meilę vienas kitam.
 • Baltasis auksas ir platina – tai du patys populiariausi taurieji metai, kurie šiomis dienomis yra naudojami vestuvinių žiedų gamyboje. Tuo tarpu statistika rodo, kad baltąjį auksą vartotojai pasirenka dažniausiai ir tai sudaro net 73 % vestuvinių žiedų.
 • Vestuvinių žiedų personalizavimas prasidėjo Bizantijos laikotarpyje XV a. Tuo metu vestuvinių žiedų viduje būdavo išgraviruojami susituokusių porų siluetai. Taip pat neilgai trukus tapo populiarūs ir vestuviniai žiedai, kurių viduje būdavo išgraviruojami vestuvininkų vardai arba tam tikros frazės. Tai vestuviniams žiedams suteikdavo gerokai daugiau asmeniškumo ir išskirtinumo.
 • Pati populiariausia deimanto forma yra apvalus deimantas. Ir tokios formos deimantą labai dažnai galime matyti tiek sužadėtuvių, tiek ir vestuviniuose žieduose.
 • Ar žinojote, kad ilgą laiką vestuvinis žiedas būdavo mūvimas tik moters? Nors šiandien mums yra įprasta, kad vestuviniai žiedai mūvimi tiek vyro, tiek ir moters, tokia tradicija prasidėjo tik XIX a. Tai įvyko po to, kai JAV juvelyrinių dirbinių rinkos dalyviai sugalvojo marketingo kampaniją, kurios pagalba siekė padidinti pardavimus.
 • Egzistuoja labai daug įvairių prietarų, kai kalba pakrypsta apie vestuves ir vestuvinius žiedus. Pavyzdžiui, prietaringi žmonės tiki, kad santuoka yra pasmerkta, jei jaunikis vestuvių ceremonijos metu netyčia ant žemės išmeta vestuvinį žiedą. Tačiau nereikia pamiršti, kad kai kurie žmonės mano priešingai ir tiki, jog tai reiškia, jog santuoka bus apsaugota, nes tokiu būdu yra nubaidomos piktosios dvasios.
 • Senovės Romoje vyrai labai dažnai savo mylimosioms dovanodavo ne tik vestuvinį žiedą, tačiau ir nedidelį raktą, kuris simbolizuodavo kelią į jo širdį.
 • Ilgą laiką vestuviniai žiedai tradiciškai būdavo gaminami iš aukso. Šis taurusis metalas buvo laikomas pačiu gryniausiu ir vertingiausiu, o tai taip pat geriausiai atspindėjo ir pačią santuoką.

Neabejojame, kad sužinojote ne vieną iki šiol jums dar negirdėtą faktą apie vestuvinius žiedus ir jų ištakas. Todėl jei neužilgo nusimato jūsų vestuvės, vestuvinius žiedus galėsite rinktis dar maloniau – žinodami tai, ko nežino kiti!