Mada

Maudymosi kostiumėliai: 10 įdomių faktų

Maudymosi kostiumėliai visuomet asocijuojasi su vasara, kaitria ir skaisčiai šviečiančia saulute, žvilgančiais paplūdimiais, atpalaiduojančiomis vandens pramogomis ir ilgai lauktomis atostogomis. Todėl vos tik pradedame galvoti apie naujo maudymosi kostiumėlio paieškas, kartu mintimis dažnai persikeliame ir į savo būsimas atostogas.

Kaip bebūtų, maudymosi kostiumėlius visuomet turėtume rinktis labai apgalvotai ir atsakingai, daug dėmesio skiriant šiuolaikinės mados tendencijoms, savo skoniui, figūros tipui, kūno linijoms ir numatytoms pramogoms. O kadangi maudymosi kostiumėliai yra labai svarbi mūsų vasariško įvaizdžio dalis, apie kurią pagalvojame kiekvieną naują sezoną, naudinga pateikti keletą labai įdomių faktų apie maudymosi kostiumėlius.

 1. 1907 m. profesionali plaukikė Annette Kellermann buvo suimta už tai, kad dėvėjo vienos dalies maudymosi kostiumėlį. Neilgai trukus jos kuriama vientisų maudymosi kostiumėlių linija sulaukė didžiulio populiarumo ir tai tapo pirmuoju žingsniu link šiandien rinkoje esančių vienos dalies maudymukų.

  Annette Kellerman
 2. 2008 m. „Speedo“ bendradarbiaudama su NASA sukūrė maudymosi kostiumėlį, kuris taip efektyviai sumažindavo vandens pasipriešinimą, kad net buvo uždraustas naudoti plaukimo varžybose – kaip suteikiantis pernelyg didelį pranašumą plaukikams.

  Speedo maudymosi kostiumas
 3. Pati didžiausia maudymosi kostiumėlių nuotrauka buvo padaryta Bondi, Australijoje. Joje matyti 1010 moterų, dėvinčių bikini tipo maudymosi kostiumėlius.

  Bikini paradas
 4. Šiuolaikinėje rinkoje egzistuoja specialus maudymosi kostiumėlis, pavadinimu Burqini, kuris tobulai atspindi musulmonišką kuklumą.
 5. Šeštajame dešimtmetyje buvo populiarūs maudymosi kostiumėlių modeliai su smailos formos liemenėlėmis. Kai kurios tokių maudymukų liemenėlės galėjo būti pripučiamos iki norimo dydžio.
 6. Susan Rosen ir Steinmetz Diamonds sukūrė patį brangiausią maudymosi kostiumėlį pasaulyje, kurio vertė yra 30 mln. USD. Kuriant šį maudymosi kostiumėlį buvo panaudota daugiau nei 150 karatų deimantų.
 7. Šiuolaikiniai maudymosi kostiumėliai gali būti gaminami iš audinio, kuris apsaugo nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. Tokie maudymukai pasižymi 50+ UPF, suteikdami didesnę nei 98 proc. apsaugą nuo UV spindulių.
 8. Kinija yra pati didžiausią maudymosi kostiumėlių eksportuotoja pasaulyje. Skaičiuojama, kad tarptautiniu mastu ji eksportuoja apytiksliai 70 proc. visų maudymosi kostiumėlių, esančių rinkoje.
 9. Didžiulio žinomumo sulaukusioje „Dabar ir visada“ (1953 m.) filmo scenoje, vykstančioje paplūdimyje, cenzūros tikslais aktorei Deborah Kerr buvo uždrausta filmuotis vienu maudymosi kostiumėliu, todėl jai teko prisidengti sijonėliu, siekiant neatrodyti pernelyg provokuojančiai.
 10. „Mis JAV“ maudymosi kostiumėlių konkurso metu dalyvės yra vertinamos atsižvelgiant į „kūno simetriją“.

Įdomių faktų apie maudymosi kostiumėlius būtų galima pateikti dar daugybę. Todėl neabejojame, kad ne vieną žinote ir jūs.