Grožis,  Laisvalaikis,  Naudinga

Kelionių kosmetinė: kokias priemones būtina turėti?

Rugpjūtis – tai kone populiariausias atostogų ir kelionių mėnuo, tačiau su išvykomis atkeliauja ir galvos skausmas – kokia kosmetika būtiniausia kelionėje? Visi šimtus kartų girdėjome, kad svarbiausias vasaros kompanionas – tai apsauginis kremas nuo saulės, tačiau atostogų metu odą reikia ne tik apsaugoti, bet ir tinkamai maitinti bei drėkinti. Amerikiečių kosmetikos „Artistry“ specialistas Andrzej Sawickidalinasi patarimais, kaip išvengti daiktų pakavimo streso ir kokius būtiniausius kosmetikos produktus vertėtų pasiimti į kelionę.

1. Drėkinamosios kaukės

Odos drėkinimas yra neatsiejama kasdienės odos priežiūros rutinos dalis, tačiau kelionių metu, kai odą lepiname saulės voniomis ar sūraus vandens maudynėmis, jai reikia ypatingo dėmesio. Be to, daugybė valandų, praleistų automobilyje ar lėktuvo salone, kuriame oras yra itin sausas, o patalpos kondicionuojamos, lemia odos dehidrataciją. Anot A. Sawicki, tokių kelionių metu vien drėkinamojo kremo nepakanka.

„Bet kokios kelionės metu naudinga odą palepinti drėkinamosiomis lakštinėmis kaukėmis – jų į savo kelioninę kosmetinę įsimeskite bent kelias. Per dešimt minučių oda atsigaus, bus pamaitinta ir sudrėkinta. Giliai drėkindamos odą būsite tikros, kad dėl saulės vonių ji nepraras savo gyvybingumo ir nepradės raukšlėtis. Kaukių sudėtyje ieškokite medžiagų, kurios suaktyvintų kolageno gamybą, kaip pavyzdžiui „Artistry Youth Extend“, kurioje yra specialių peptidų“, – sako specialistas.

2. Veido tonikas

Tiek aktyviai keliaujant, tiek ir gulint prie jūros ar baseino, veido tonikas yra puikus būdas atsigaivinti ir tuo pačiu papildomai drėkinti bei tonizuoti odą.

„Dažna moteris atidžiai renkasi veido ar paakių kremus, tačiau pamiršta vieną labai svarbią priemonę – veido toniką. Jis būtinas, norint atstatyti išbalansuotą veido pH. Sveikos odos pH yra šiek tiek rūgštinis. Toks pH atlieka gyvybiškai svarbią funkciją – kovoja su bakterijomis bei teršalais. Kai ji suardoma, odos pH tampa šarminis, oda pasidaro sausa ir sudirgusi, todėl negali tinkamai kovoti su bakterijomis. Dėl šios priežasties gali kamuoti spuogai. Todėl kelionių metu veido tonikas turėtų atsirasti jūsų kosmetinėje“, – pasakoja specialistas.

Sawicki rekomenduoja toniką naudoti ne tik ryte ar vakare, bet ir susipilti jį į nedidelį buteliuką su purkštuku, tokiu būdu galėsite atgaivinti odą, kad ir kur bebūtumėte.

3. Makiažo valymo servetėlės

Daug keliaujant ir nuolatos vaikštant po užterštus miestus, liečiant veidą neplautomis rankomis, purvas patenka ant odos, ji išskiria riebalus ir užteršia poras. Todėl patogu šalia savęs nešiotis drėgnų veido servetėlių, kuriomis atgaivinsite odą ir pašalinsite susikaupusius nešvarumus.

„Makiažo valymo servetėlės puikiai pasitarnauja norint ne tik „pralaužti“ storą makiažo sluoksnį, bet ir būnant ten, kur galimybės kokybiškai nusivalyti veidą tiesiog nėra. Tačiau nepamirškite – makiažo valymo servetėlės neatstoja giliai valančio veido prausiklio ir nuvalo tik odos paviršių. Vakarais svarbu nuosekliai ir kruopščiai ištrinti veidą jūsų odos tipui pritaikytomis valymo priemonėmis“, – tikina ekspertas.

4. Vandeniui atsparus akių tušas

Atostogose gausus kiekis makiažo tikrai nebūtinas, tačiau norint bent minimaliai paryškinti savo veido bruožus, į pagalbą pasitelkite įvairioms oro sąlygoms atsparų akių tušą. Jis pagelbės tose situacijose, kai vyrauja didelis karštis, daug prakaituojama arba tiesiog maudomasi vandens telkiniuose.

„Atsižvelkite į oro sąlygas ir jūsų aktyvumą – jeigu planuojate mirkti vandens telkiniuose, makiažas apskritai nerekomenduojamas, tačiau gulint prie baseino ar tiesiog daug vaikštant, akis galite kiek paryškinti drėgmei atspariu akių tušu. Tik nepamirškite vakare jo kruopščiai nuvalyti specialiomis priemonėmis“, – teigia „Artistry“ kosmetikos ekspertas.

5. CC arba BB kremai

Kaskart kraunantis lagaminą bandome sutalpinti daug daugiau daiktų, nei mums iš tiesų reikia. Tas pats galioja ir makiažo priemonėms – pasirinkite tokius produktus, kurie bus universalūs, atliks kelias funkcijas ir užims mažai vietos, pavyzdžiui CC ar BB kremai.

„Atostogų metu skystą pudrą rekomenduoju keisti CC arba BB kremais. Jie ne tik užmaskuos odos nelygumus, bet ir apsaugos nuo saulės. Dauguma tokių kremų turi SPF 50, būtent tokio stiprumo apsaugos veidui ir reikėtų ieškoti“, – teigia A. Sawicki.

Atostogų metu dauguma ekspertų skatina naudoti kuo mažiau makiažo ir rūpintis odos drėkinimu bei apsauga. Nauja aplinka, klimatas ir maistas gali sukelti didelį stresą organizmui, dėl to svarbu neapkrauti odos sunkia, atšiauriam orui skirta kosmetika.

Nepamirškite vakarais gerai nusivalyti makiažo, naudokite giliai valančius veido prausiklius ir būtinai drėkinkite veidą kremais. Svarbiausia, neapsikraukite savęs daugybe nereikalingų priemonių, juk atostogos!

Pranešimą paskelbė: Agnė Kalinkaitė, UAB Headline agency