Laisvalaikis

Kelionės kryptis Turkija – kodėl tai geras pasirinkimas?

Planuojantiems atostogas visuomet svarbu rasti balansą tarp gero oro, įdomios veiklos, kokybiško aptarnavimo ir geros kainos. Tokių vietų pasaulyje nedaug ir žiūrint iš paprasto, šilumą ir geras atostogas mėgstančio lietuvio perspektyvos, kelionės į Turkiją yra vienas geriausių pasirinkimų. Kodėl?

Atkreipsime dėmesį į kelis keliautojų išskiriamus poilsio Turkijoje ypatumus bei kodėl tai puiki vieta jūsų atostogoms. Tuo pačiu paminėsime, ką galima veikti bei pamatyti Turkijoje, kuomet atsibosta šildytis prie didelio ir žydro baseino.

Rojus maisto gurmanams

„Viskas įskaičiuota“ yra puiku, tačiau palikite vietos skrandyje ir gurmaniškiems atradimams. Turkijos virtuvė yra susiformavusi dėka Vidurio Rytų, Azijos ir Europos virtuvių įtakos ir sąjungos. Čia vyrauja švieži, sezoniniai produktai, gardūs kepsniai, kebabai, troškiniai ir pan. Kiekvienas regionas turi savo maisto gamybos ypatybes. Tad jei mėgstate paskanauti vietinio maisto, galite drąsiai planuoti degustacijas, vakarienės restoranuose, vietinių turgų lankymą ar kulinarijos pamokėles.

Ir atminkite, kad vietinės virtuvės išragavimas yra vietinės kultūros pažinimo dalis. Nesijauskite kalti dėl to, kad atostogų metu praleidžiate valandų valandas lepindami savo skonio receptorius.

Miestas per du žemynus

Ar žinote, jog Stambulas yra vienintelis miestas pasaulyje, kuris yra dvejuose žemynuose? Viena Stambulo dalis yra Europoje, o kita – Azijoje. Stambulo europinę dalį nuo Azijos dalies skiria Bosforo sąsiauris – 31 km ilgio vandens kelias, jungiantis Juodąją jūrą su Marmuro jūra ir sudarantis natūralią ribą tarp dviejų žemynų.

Tačiau tai ne vienintelis Stambulo išskirtinumas. Tą  puikiai primena Sofijos soboras – pastatas, kuris savo laiku buvo ir graikų ortodoksų bažnyčia, ir Osmanų imperatoriškoji mečetė, ir manoma, kad tai vienas įspūdingiausių ir svarbiausių kada nors pastatytas pastatų.

Kiti lankytini objektai Stambule yra Hipodromas, kadaise buvęs Konstantinopolio politinio ir sportinio gyvenimo širdimi, ir Sultono Ahmedo mečetė arba taip vadinama Mėlynoji mečetė, pavadinta dėl mėlynomis plytelėmis dekoruoto įspūdingo interjero.

Išskirtinis kraštovaizdis

Ar matėte tas nerealias nuotraukas internete su tūkstančiais oro balionų kylančių kartu su rytuose tekančia saule? Tai ne fotošopas, tai reali vieta. Ir ji yra Turkijoje, tai – Kapadokija. Tai vienas iš turistų ir vietinių mėgstamiausių regionų Turkijoje, nusėtas atokiais urvais ir požeminiais miestais, kuriuos iš minkštos vulkaninės uolienos išskaptavo senovės civilizacijos. Ten taip  pat galima pamatyti garsiuosius Goreme „fėjų kaminus“. Užsukite į Uchisar uolos pilį, aukščiausią regiono tašką, pasigrožėti panoraminiais Kapadokijos slėnių vaizdais. O gal net ir perskriskite slėnį viename iš tų tūkstančio oro balionų – tai galėtų būti kelionės į Turkiją vinis.

Nuostabus pajūris

Turkija gali pasigirti 7200 kilometrų pakrantės linija, švariais smėlio paplūdimiais, ramiomis įlankomis, puikiai tinkančios ekskursijoms laivu, ir nuostabiais vaizdais į jūrą. Pakrantės miestuose, tokiuose kaip Antalija ir Kasas, galite rasti vaizdingų pagrindinių aikščių ir senų miestų, pasakojančių įspūdingas senovės istorijas. Jie yra kelios minutės kelio automobiliu (arba pėsčiomis) nuo gražių paplūdimių su krištolo skaidrumo vandeniu.

Buvote Turkijoje? Kas jums ten labiausiai patiko?