Interjeras

Kaip kvepia Skandinaviškas interjeras?

Skandinaviško interjero dvelksmas Lietuvoje yra labai populiarus. Vis daugiau šeimų puošia savo namus pilkos bei baltos atspalviais, komponuoja gėles, kurios ne tik skoningai atrodo, tačiau taip pat džiugina ir maloniais aromatais, kurie pripildo namus gaivos. Galiausiai, apšvietimas kurio galimybės taip pat labai plačios, tačiau svarbiausia, kad jis būtų geras, ekonomiškas bei ekologiškas.

Toks tad skandinaviškas interjero dizainas, kurio galimybės – labai plačios ir atviros. Tik reikia įvertinti kelias smulkmenas, kurias perpratus – namai kvepės tobula ramybe ir jaukumu, o interjero dizaineriai padės tai įgyvendinti.

Kuo daugiau šviesių spalvų

Skirtingų stilių interjero dizainas varijuoja ir savo potėpiais. Bene labiausiai išsiskiriantis Skandinaviškas interjeras dažniausiai džiugina šviesiomis spalvomis, kurios lietuviško klimato metu suteikia daugiau pozityvumo ir jėgos. Ne veltui sakoma, kad namai turi būti ta vieta, kur žmogus pasisemia energijos, o pozityvios spalvos – tam labai padeda.

Tiesa, reikalingos ne bet kokios šviesios spalvos, tačiau dažniausiai karaliaujanti balta, kuri derinami su tamsesniais, pavyzdžiui pilkais, potėpiais. Taip pat ir ruda, tačiau ji ne tokia atšiauri kaip lietuviška, dažniausiai rudai pilkšva, pastelinė.

Jaukūs akcentai

Taip pat šis stilius dažniausiai pasižymi ir labai jaukiais akcentais, kurie suteikia namams daugiau jautrumo, galbūt net mielumo. Žinoma, jaukių akcentų galimybės yra labai plačios, labai įvairios, tad kiekvienas gali rinktis tai, kas jam labiausiai tinka. Nuo švelnių, šviesios spalvos pagalvėlių iki nuotraukų skoninguose rėmeliuose, kurie suderinti kabo ant sienų. Taip pat šio stiliaus namuose gana daug vazoninių gėlių, kurios taip pat komponuojamos šviesiuose vazonėliuose. Atrodo puikiai, traukia akis, galiausiai, grynina namų orą.

Šviestuvo pasirinkimas

Skandinaviško stiliaus interjere taip pat reikia daugiau dėmesio skirti ir šviestuvui, kuris ne tik pripildo namus jaukumo bei šviesos, tačiau taip pat gali būti svarbiausias akcentas, kuris kuria interjerą ir labiausiai traukia akis vos tik įžengiama į kambarį.

Svarbiausia, kad patalpoje būtų bent jau keli šviestuvai. Bendrinis, žinoma, kuris suteikia visai patapai daugiau svarbos, daugiau elegancijos ir tuo pačiu zoniniai, kurie skirti konkrečiai vietai apšviesti. Nuo tokio, kuris tik pabrėžia tam tikrus vietos akcentus iki skirto skaitymo zonos sukūrimui arba kitos vietos, kuriai labai svarbi gera apšvietimo sistema.

Dažniausiai tokie šviestuvai taip pat būna šviesių spalvų, atrodo unikaliai, labiausiai akis traukia savo paprastumu. Tačiau net ir gana minimalistinės linijos gali atrodyti labai drąsios, ryškios ir, svarbiausia, labiausiai traukiančios akis.

Pilkos spalvos akcentai

Kaip jau minėjome, dažniausiai šio tipo interjere yra derinami šviesūs akcentai, šviesios spalvos, kurios suteikia erdvei daugiau jaukumo. Tačiau taip pat papildomai verta paminėti ir pilkos spalvos akcentus, kurie gali būti pateikiami tiek daiktų pavidalu, tiek tam tikrų sienos akcentų pabrėžimu. Paprasčiausiai Skandinaviškas interjero dizainas yra neatsiejamas nuo pilkos spalvos akcentų, kurie tarsi įprasmina tą šiaurietišką gyvenimo ritmą, kuris puikiai dera ir lietuviškoje aplinkoje. Žinoma, pačios pilkos spalvos nereikia per daug, kadangi tuomet kambariai gali atrodyti niūrus. Saikas, šiuo atveju, labai svarbus. Lygiai taip pat kaip ir pilkos derinimas greta kitų kambaryje esančių akcentų.

Kilimai bei kiti tekstilės akcentai

Daugiau dėmesio reikia skirti ir tekstilei, kurios galimybės šio tipo interjere taip pat yra labai atviros. Pačios užuolaidos dažniausiai būna masyvios, iki žemės, tačiau tokiu atveju patalpos neturi būti mažos, kadangi užuolaidos – apkrauna. Lygiai taip pat reikia rinktis kilimus, kurie dažniausiai pilnai neuždengia grindų, tačiau suteikia jiems daugiau įmantrumo, padeda tam tikras zonas padaryti kur kas jaukesnėmis. Vėlgi, šiuo atveju tekstilės spalvinės gamos derinamos su kitais patalpoje esančiais akcentais, kad pavyktų palaikyti visumą, kad nei vienas daiktas neatrodytų tarsi išėjęs iš ritmo.

Interjero dizainas reikalauja žinių, tad nieko keisto, kad daugelis žmonių samdosi specialistus, kurie puikiai išmano visas smulkmenas ir kurie gali užtikrinti, kad norimas stilius tikrai bus sėkmingai įgyvendintas Jūsų namuose. Toks, kokio Jums labiausiai norisi.