Mada

Dažnos stiliaus klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti

Nors galime reguliariai domėtis naujausiomis mados tendencijomis ir nemažai dėmesio skirti savo įvaizdžio formavimui, kartais tiesiog padarome stiliaus klaidų, kurios priverčia mus jaustis nepatogiai ir sumažina pasitikėjimą savimi. Ir nors įprastomis dienomis kai kurios stiliaus klaidos galbūt ir nekels jums didelio galvos skausmo, norint padaryti gerą įspūdį, jų reikėtų stengtis kuo labiau išvengti.

Tiesą sakant, net ir iš pirmo žvilgsnio tobulai tarpusavyje derančių drabužių pagalba suformuotą įvaizdį galima labai lengvai sugadinti, jei priimsite vieną ar kitą neteisingą stiliaus sprendimą. Tai neabejotinai akimirksniu sumažina pasitikėjimą savimi ir kartu gali neigiamai paveikti aplinkinių požiūrį – juk ne veltui yra sakoma, kad „sutinkama pagal išvaizdą, o palydima pagal protą“.

Taigi, nepaisant to, kaip iki šiol jūs žvelgėte į savo įvaizdį ir pasitelkiamus stiliaus sprendimus, niekuomet neturėtumėte sau leisti numoti ranka net ir į menkiausius stiliaus netobulumus, kadangi galutinis rezultatas visuomet turės įtakos tiek jūsų bendrai išvaizdai, tiek ir jūsų savijautai, pasitikėjimui savimi, nuotaikai bei aplinkinių požiūriui.

Netinkamo dydžio drabužiai

Jei manote, kad gerai žinote savo dydį, pagalvokite dar kartą. Niekuomet nevertėtų pamiršti, kad kiekvienas prekės ženklas pasižymi skirtingų išmatavimų drabužiais. Vienų gamintojų kelnės jums gali būti pernelyg didelės, o kitų gamintojų tokio paties dydžio kelnės gali tikti kuo puikiausiai ar būti per mažos.

Tai reiškia, kad drabužius pirkti atsižvelgiant vien tik į dydį tikrai niekuomet nevertėtų. Tai turėtumėte daryti atsižvelgdamos į jų tinkamumą, todėl jei drabužius renkatės fizinėje parduotuvėje, būtinai visų pirma juos pasimatuokite, o jei pastarųjų ieškote internetu, nepraleiskite progos peržiūrėti dydžių lentelių, kurios padės jums nepasimesti, pasirenkant jūsų kūno linijoms geriausiai tinkančius drabužius. Žinoma, tam jums taip pat reikės žinoti ir tikslius savo kūno išmatavimus.

Drabužių nepritaikymas

Viena didžiausių stiliaus klaidų, kurias daro daugybė žmonių, yra investavimas į brangius drabužius, bet kelių papildomų eurų pagailėjimas jo pritaikymui atsižvelgiant į savo kūno linijas. Būtina suprasti, kad kiekviena iš mūsų esame skirtingo sudėjimo ir skiriasi mūsų figūros tipas – galime būti kriaušės, obuolio, apversto trikampio, stačiakampio ar smėlio laikrodžio formos figūros atstovės. Todėl atsižvelgdamos į tai, paklauskite savęs, kaipgi masinės gamybos drabužiai gali visuomet mums tobulai tikti? Atsakymas yra labai elementarus ir savaime suprantamas – tikrai negali!

Todėl jei norite išvengti tokios didelės stiliaus klaidos, turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų įsigyti drabužiai, kurie galbūt ne visai tobulai atitinka jūsų kūno linijas, būtų pakoreguoti profesionalaus siuvėjo. Tokiu būdu galite užtikrinti, kad jūsų drabužiai jums tobulai tiks, užmaskuos trūkumus ir pabrėš privalumus.

SVARBU: Jei norite sužinoti, koks yra jūsų figūros tipas, galite perskaityti šį straipsnį – https://sidonas.lt/blog/p-kaip-suzinoti-koks-yra-jusu-figuros-tipas.

Išblukę drabužiai

Jei reguliariai dėvite savo mėgstamas kelnes, natūralu, kad pakankamai dažnai jas skalbiate. Tačiau reguliarus drabužių dėvėjimas ir jų skalbimas gali išblukinti jų spalvą. Be to, spalvos išblukimui įtakos gali turėti ir ilgas būvimas saulėje bei kiti veiksniai. Todėl prieš žengiant pro duris visuomet turėtumėte įsitikinti, kad ant jūsų dėvimų drabužių nėra nieko neįprasto, kas galėtų atkreipti neigiamą aplinkinių dėmesį.

Jei pastebite ant drabužių išblukusią spalvą, kuri nulemia negražiai atrodančias dėmes (tai ypač būdinga tamsios spalvos drabužiams), neleiskite sau žengti pro duris. Pakeiskite juos naujai atrodančiais drabužiais, kurie suteiks jūsų įvaizdžiui daugiau gaivumo. Tuo tarpu, jei norite, kad juodi drabužiai ilgiau tarnautų, skalbkite juos išvirkščius ir naudokite tik trumpą šalto vandens skalbimo ciklą.

Nuolatinis dėvimų drabužių koregavimas

Jei žinote, kad visą dieną praleisite vilkėdamos suknelę be petnešėlių ar šiek tiek per trumpą megztinį, pirmiausia pagalvokite, ar tikrai norite tai pasirinkti? Jei pastarąjį kartą jums nuolatos teko koreguoti savo dėvimus drabužius, stengiantis neparodyti per daug, turėtumėte tokių drabužių atsisakyti arba nunešti juos siuvėjui. Jūsų pasirinkti drabužiai turi atitikti jūsų figūrą ir kartu suteikti jums daugiau pasitikėjimo savimi. Nėra nieko blogiau, kaip nuolatos tempti žemyn savo dėvimą megztinį ar traukti aukštyn suknelės be petnešėlių viršų.

Nuolatinis drabužių koregavimas rodo, kad jūs jaučiatės labai nepatogiai, todėl atrodote ir mažiau pasitikinčios savimi. Visuomet geriausia investuoti į tokius drabužius, kurie jums iš tikrųjų tinka ir kurie leidžia jaustis savimi vos tik juos apsivilksite.

Neatsižvelgiama į batų ilgį

Dar viena didelė klaida, kurią daro ne viena moteris, yra neatsižvelgimas į savo avimų batų ilgį. Pavyzdžiui, ilgas pieštuko formos sijonas su vidutinio ilgio batais vizualiai sumažins jūsų ūgį, todėl atrodysite ne tokia liekna. Jei jūsų kojos yra trumpesnės, vertėtų rinktis batelius su kulniuku, kurie išryškina priekinę pėdos dalį. Taigi, visuomet vertėtų žaisti su proporcijomis ir ieškoti paties optimaliausio varianto, kuris paverstų jūsų stilių nepriekaištingu.

Matomos apatinio trikotažo linijos

Niekas taip nesugadina aptemptų kelnių ar pieštuko formos sijono, kaip aiškiai matomos apatinio trikotažo linijos. Jei mėgstate dėvėti kūno formos kelnes, būtinai investuokite į besiūlius apatinius drabužius, kad nesugadintumėte savo gražaus įvaizdžio. Dėvėdamos tinkamą apatinį trikotažą galite užtikrinti, kad dėmesį patrauks jūsų stilinga apranga, o ne apatinių linijos. Be to, jei pasirinksite kokybišką apatinį trikotažą, tai jums suteiks ir daugiau papildomo pasitikėjimo savimi, kas neabejotinai prisidės ir prie bendro jūsų įvaizdžio.

Pernelyg daug krepšių

Sutikite, greičiausiai kiekviena iš mūsų ne vieną kartą buvome į darbą iškeliavusios su rankine, krepšiu ir maišeliu. Kartais atrodo, kad mums tądien prireiks bene kiekvieno namuose esančio daikto, todėl stengiamės nei vieno iš jų nepalikti, pasiimdamos kartu su savimi. Tačiau vietoje to, kad viską sudėtumėte į atskirus krepšius ir maišelius, pasirinkite vieną didesnės talpos krepšį, kuris būtų struktūrizuotas ir atitiktų jūsų pasirinktą stilių. Pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad jūsų apranga atrodytų apgalvota. Be to, tai bus ir daug praktiškesnis sprendimas, kuris nekels jums jokių papildomų nepatogumų.