Gyvenimo būdas,  Laisvalaikis

Kapinės, kurias aplanko milijonai turistų visame pasaulyje

Iš pirmo žvilgsnio atrodytų įprasta kapinėse lankytis tik per Vėlines arba Heloviną, tačiau iš tikrųjų visame pasaulyje kapinės yra lankomos ištisus metus, o kai kurios iš jų sulaukia ypatingai didelio turistų dėmesio. Todėl pateikiame jums nemenką kapinių, kuriose amžino poilsio vietą atradę ne tik mirusieji, tačiau taip pat noriai laiką leidžia ir vietiniai gyventojai bei turistai.

Šv. Andriejaus katedros senovinės kapinės Škotijoje

Šv. Andriejaus katedra, kuri buvo pastatyta XI – XII a., keletą amžių buvo pati didžiausia katedra visoje Škotijoje. Tačiau karas, ugnis ir audros bėgant šimtmečiams pavertė šią katedrą akmeniniais griuvėsiais, kuriuos supa senovinės kapinės. Būtent šios kapinės šiandien yra labai gausiai lankomos turistų, kurie atvyksta aplankyti Škotiją. Be to, čia dažnai apsilanko ir „vaiduoklių medžiotojai“, kurie tikisi užfiksuoti ką nors antgamtiško, kadangi yra teigiama, jog šiose kapinėse vaidenasi.

„Vaverlio“ kapinės Sidnėjuje (Australija)

Šiose kapinėse yra palaidotas ne vienas labai žymus žmogus, tarp kurių yra ir rašytojas Henry Lawson, kriketo žvaigždė Victor Trumper ir airių sukilėlis Michael Dwyer. Tačiau pati svarbiausia ir pagrindinė priežastis, dėl kurios verta apsilankyti šiose kapinėse, kurios buvo atidarytos 1877 m., yra vaizdas. Todėl daugybė turistų, kurie atvyksta į Sidnėjų, nepraleidžia galimybės atvykti ir į „Vaverlio“ kapines, kuriose grožisi nepakartojamu kraštovaizdžiu, nepamirštant ir įspūdingos pačių kapinių aplinkos, kurią sudaro didžiuliai angelai, įvairūs antkapiai, obeliskai ir kryžiai.

„La Recoleta“ kapinės Buenos Airėse

Centrinėje Buenos Airės vietoje įkurdintos „La Recoleta“ kapinės šiandien atrodo taip, lyg būtų atskiras miestas. Ir vienas iš pačių žinomiausių šiose kapinėse palaidotų žmonių yra Eva Perón – beje, ypač giliai, kadangi buvo baiminamasi, jog jos palaikai gali būti iškasti. „La Recoleta“ kapinės mena 1822 m. ir jose kiekvienas gali pamatyti daugybę įspūdingų skulptūrų, vaizduojančių angelus ir kitus šventuosius. Be to, šiose kapinėse galima pamatyti labai skirtingų stilių paminklų ir netgi mauzoliejų. Tačiau bene labiausiai lankoma yra Rufina Cambaceres kapavietė. Ji mirė 1902 m., kai jai buvo vos 19 metų. Legenda byloja, kad vos po kelių dienų nuo jos laidotuvių iš mauzoliejaus buvo girdimi klyksmai. Kuomet karstas buvo atvertas, buvo rasta įbrėžimų tiek ant karsto, tiek ir ant jos veido (lyg ji būtų bandžiusi pabėgti).

Arlingtono nacionalinės kapinės (JAV)

Arlingtono nacionalinės kapinės (JAV) yra vieta, kurioje palaidota daugiau nei 400 000 Jungtinių Amerikos Valstijų karo veteranų, karo tarnybos metu žuvusių kariškių ir jų šeimų. Kartą šios žemės priklausė Martha Washington anūkui. Tuo tarpu 1863 m. dalis jam priklaususios žemės valdų buvo paversta gyvenviete, kuri padėjo buvusiems vergams pradėti gyventi laisvą gyvenimą. Galiausiai ši vieta tapo Pilietinio karo kapinėmis. Šiose kapinėse kapai yra išdėstyti ypač simetriškai, sukuriant nepakartojamą ir įspūdingą vaizdą. Jose taip pat auga ir daugybę amžių menantys seni medžiai. Arlingtono kapinėse turistai įprastai nori pamatyti Džono Kenedžio kapavietę, šalia kurios dega amžinoji ugnis, taip pat Pierre L’Enfant, Thurgood Marshall ir  Medgar Evers amžinojo poilsio vietas.

Žinoma, tai nėra vienintelės kapinės pasaulyje, kurios jau ne vieną dešimtmetį sulaukia daugybės turistų iš viso pasaulio. Taip pat nereikėtų pamiršti ir „Linksmųjų kapinių“, kurios yra Rumunijoje, Senųjų žydų kapinių, esančių Prahos Žydų kvartale Čekijoje, „Xoxocotlan“ kapinių Meksikoje, „Aoyama“ kapinių Tokijuje (Japonija) bei daugybės kitų, kurios kiekvienais metais žadina milijonų turistų smalsumą.