Gyvenimo būdas

Kaip išrinkti lavinamąjį žaislą savo vaikui?

Vaikai daug laiko praleidžia žaisdami. Žaidimai lavina judesius, skatina smalsumą ir kūrybiškumą, vaikai gali daugiau sužinoti apie pasaulį. Būna vienokie lavinamieji žaislai kūdikiams ir kitokie lavinamieji žaislai vaikams nuo 1 metų. Apžvelkime, kokius žaislus galite pasirinkti.

Ar reikia lavinamųjų žaislų kūdikiams? Juk atrodo, pagrindinė jų užduotis yra augti. Iš tiesų, lavinamieji žaislai padeda ir šioje srityje. Su pasauliu kūdikius žaislai supažindina stimuliuojant vaiko pojūčius ir skatina vaiką būti smalsiu.

Žaislai, kurie nenusibosta

Rinkitės tokius, su kuriais galima sugalvoti daug žaidimų. Iš kaladėlių būtų galima sukonstruoti kelią, tvorą, pastatyti zoologijos sodą. Konstravimo žaislai skatina jūsų vaiko fantaziją ir padeda lavinti problemų sprendimo ir loginio mąstymo gebėjimus.

Žaislai gali augti kartu

Jei norite ilgaamžiško žaislo, ieškokite žaislo, su kuriuo vaikas galėtų augti. Greičiausiai visi tėveliai galėtų papasakoti apie žaislus, kurie vaikams nusibodo po kelių dienų. Su vaikais augantys žaislai galėtų būti: lėlės, mašinėlės, žvėrelių rinkiniai. Su šiais žaislais vienokius žaidimus sugalvos dvejų metų vaikas, kitokius – penkerių.

Mąstymui ir vaizduotei

Rinkitės žaislus, kurie skatina tyrinėti ir ieškoti problemų sprendimo. Geriausia, jei vaikas mokės žaislu naudotis pats arba išsiaiškins su minimalia pagalba. Taip pat tokie žaislai padeda vaikams geriau orientuotis erdvėje, ugdyti motorinius įgūdžius naudojant smulkiausius raumenis. Tokie žaislai – tai dėlionės, forminės dėlionės, kaladėlės, kreidelės, plastilinas, dažai.

Ieškokite žaislų, įkvepiančių jūsų vaiko vaizduotę. Dvejų metų ir vyresni vaikai turi pakankamai lakią vaizduotę, leidžiančią jiems žaisti vaidybinius žaidimus. Vaikai geba įsijausti į įvairius personažus, žaislus įsivaizduoti kitu pavidalu (kaladėlė gali pavirsti pyrago gabalu). Vaidybiniai žaidimai lavina kūrybiškumą, vaiko žodyną, problemų sprendimo įgūdžius. Padovanokite vaikui filmo herojų figūrėles, žaislinį lėkščių ir maisto rinkinį, kostiumus persirenginėjimui.

Žaislai, atrodantys kaip tikri daiktai

Augdami vaikai ima mėgdžioti suaugusius bandydami naudotis tais pačiais daiktais (išmaniuoju telefonu, televizoriaus pulteliu). Vaikai nori būti tokie pat savarankiški ir tiek sugebantys, kaip ir suaugusieji. Padovanokite vaikui žaislinį telefoną ar žaislinių įrankių rinkinį.

Judėjimą skatinantys žaislai

Jūsų mažylis stiprėja ir įgija pasitikėjimo savo kūnu judėdamas. Žaislai vaikams nuo 1 metų gali skatinti judėjimą, ir tą galima padaryti padovanojant triratuką ar už virvelės traukomą žaislą ant ratukų. Tiks žaisliniai sodininkystės įrankiai, žaislinis tunelis ropojimui.

Žaiskite kartu

Su trejų metų ir vyresniais vaikais galite pradėti žaisti lengvus stalo žaidimus. Paieškokite žaidimų, kurie lavina atmintį. Geriau būtų, jei užduočių atlikimui nereikėtų skaityti. Prisjunkdami žaisti su vaikais sustiprinsite tarpusavio ryšį, ir padėsite vaikui lavinti kalbos, problemų sprendimo įgūdžius ir atmintį. Taip pat galėsite išmokyti vaikus tinkamai džiaugtis pergale ir priimti pralaimėjimą.

Žaislai, supažindinantys su raidėmis

Vaikiškos knygelės būna sukurtos įvairaus amžiaus vaikams. Kūdikiams skirtos knygelės bus iš kelių puslapių ir neturės raidžių. Vietoj jų, interaktyvūs piešinėliai, per kuriuos vaikas pajaus skirtingas tekstūras. Piešiniai knygose taip pat gali turėti įtakos skaitymui, nuo jų palaipsniui pereikite prie abėcėlės raidžių. Duokite vaikui kreideles ar kitas dailės priemones, kuriomis atsiras piešimo ir pirmieji rašymo gebėjimai. Svarbiausia, kad vaikas į šią veiklą žiurėtų kaip į žaidimą.

Įteikę mažyliui naują žaislą stebėkite, kaip vaikas elgiasi, ar žaislas jam įdomus. Nereikia vaikų užversti kalnais žaislų, dėl to jie netaps laimingesni. Jūsų atžalos gabumus atitinkantis žaislas skatins vaiką augti ir tyrinėti.