Mada

Kaip tinkamai pasirinkti batus pagal savo kojas?

Ar prisimenate, kai vaikystėje tėvai jūs nuvesdavo matuotis ir pirkti batų? Kai buvome vaikai, buvo labai svarbu pasirinkti tinkamus batus, kad mūsų pėdos galėtų normaliai augti. Taigi, kodėl mes taip atsainiai pradedame elgtis ir nebeskirti tiek dėmesio savo kojoms suaugę? Apskritai, mūsų pėdos nustoja augti, kai mums sukanka 18 metų. Tačiau mūsų pėdų dydis gali kisti dar daugelį metų po to. Be akivaizdaus diskomforto, kurį sukelia netinkamai prigludusių batų dėvėjimas, prie viso to rizikuojate pakenkti kojoms ir iššaukti tokias problemas kaip sąnario deformacija, kulkšnies nestabilumas ar skausmas dėl pilnapadystės.

Taigi, kokia turi būti tinkama avalynė?

Gera kulno atrama – Jūsų pasirinktas batas turi prilaikyti užpakalinę pėdos dalį, tuo pačiu užtikrinant judėjimo laisvę.

Platus kulno pagrindas – batai su plačiu kulno pagrindu suteikia stabilumo. „Stiletto” aukštakulniai ar kiti madingi batai su kūrybišku kulnų dizainu, kuris išmuša iš pusiausvyros kūną, nesuteikia kojoms reikalingo stabilumo.

Geras neslystantis padas – Jūsų batai neturi būti slidūs ir kad lyjant netaptų „mini slidėmis”.

Tinkamas vidpadis – mokslas, susijęs su gerų batų dizainu, yra skirtas užtikrinti, kad jūsų kūno svoris būtų tinkamai palaikomas ir nebūtų daromas didelis spaudimas tam tikroms pėdų dalims. Geras vidpadis užtikrins, kad jūsų pėda turėtų tinkamą atramą ir neleis pernelyg apkrauti sąnarius.

Pakankamai vietos kojų pirštams – visada pirkite batus, kurie suteikia kojų pirštams daug vietos. Tai reiškia, kad jie turi būti ne tik pakankamai platūs priekyje, bet ir pakankamai aukšti. Visą dieną nepatogioje padėtyje suspausti kojų pirštai gali sukelti pėdos deformaciją ir įauginti nagus.

Tinkamas batų plotis – dėvint tinkamo pločio batus, pėdos gali natūraliai atsiverti taip, kaip turėtų. Jei jūsų pėdos yra per plačios jūsų batams, jos ilgainiui pakeis ir bato struktūra, sukeldamos nestabilumą ir papildomą spaudimą jūsų pėdų šonams.

Taigi kitą kartą prieš įsigyjant batus pamėginkite išsimatuoti savo kojas, kad žinotumėte tikslų batų dydį ir plotį. Galiausiai, priimdami sprendimą pirkti, atsižvelkite į aukščiau nurodytas savybes. Atminkite, kad patogi avalynė padės užtikrinti puikią dieną! O jeigu iki šiol nerandate ir ieškote kur įsigyti patogią avalynę, kviečiame apsilankyti elektroninėje parduotuvėje https://meiva.lt/10-batai-avalyne-moterims