Mada

Kaip pasirinkti tinkamą moterišką avalynę darbui ofise?

Renkantis tinkamą avalynę darbui ofise, reikia apgalvoti daugybę dalykų. Turite atsižvelgti į aprangos kodą, nešiojamas uniformas, savo pačių patogumą, orą lauke ir mikroklimatą darbo vietoje bei, žinoma, stilių. Kaip žinoti kad renkatės tinkamą moterišką avalynę biurui?

Na, jei užsukote į https://www.varle.lt/aukstakulniai-moterims/ ir ieškote avalynės arba tik pradedate dirbti naujame darbe arba nežinote, koks yra biuro aprangos kodas, visada geriau būti atsargesnėms ir rinktis kuo labiau klasikinio stiliaus avalynę. Bet daugiau apie tai ir patarimai, kaip išsirinkti tobulą moteriškų batelių porą – šiame straipsnyje!

Pagalvokite apie aprangos kodą

Pirmiausia turite pasidomėti savo biuro aprangos kodu. Jei privalote dėvėti uniformą, akivaizdu, kad tai gerokai susiaurins jūsų pasirinkimą batams. Tačiau jei tokių apribojimų nėra, turite šiek tiek daugiau laisvės.

Visgi net jei aprangos kodo nėra, visada geriau nerizikuoti ir rinktis klasikinius, elegantiškesnius bei mažiau dėmesio atkreipiančius batus. Visada galite avėti klasikinius batelius su kulniukais arba loafer‘ius. Tai yra saugus ir beveik visur ir visada tinkantis pasirinkimas, kuris gali būti ir patogus, ir elegantiškas, ir atrodys profesionaliai.

Išraiškingus aukštakulnius ar sportbačius autis sudėtingiau, todėl juos geriau pasilikti tam, kai geriau pažįstate kolegas ir savojo ofiso kultūrą.

Pagalvokite apie savo patogumą

Žinoma, turite galvoti ir apie tai, kaip patogu avėti pasirinktą avalynę. Jei ketinate 8 valandas praleisti ant kojų, turite būti užtikrinta, kad batai yra patogūs, netrina, nespaudžia ir nekelia kitokio diskomforto. Ieškokite avalynės su gera kelties atrama ir minkštu vidpadžiu. Jei avite aukštakulnius, įsitikinkite, kad jų kulnas nėra per aukštas – juk nenorite dienos pabaigoje svirduliuoti ar šaldyti pėdas grįžusi namo, kai tik jas išimsite iš aukštakulnio.

Taip pat atsižvelkite į orą ir klimatą biure. Jei ten visada karšta ir tvanku, galbūt reikėtų vengti uždarų batų. O jei oras lauke lietingas arba dirbate šaltesnėje vietoje, galbūt norėsite avėti ir aukšto aulo batus iki kelių ar šlaunų.

Sportbačiai ofise

Šiuolaikiniai aprangos į biurą standartai yra daug lankstesni nei anksčiau. Tai apima ir avalynės pasirinkimą. Taigi, jei patogiau jaučiatės avėdama sportbačius, nėra jokios priežasties, kodėl negalėtumėte jų dėtis į darbą. Tik įsitikinkite, kad jie švarūs ir atrodo gerai. Etiketas ir pagarba savo darbovietei turėtų priversti susimąstyti apie tai, kad avalynė darbo vietoje atrodytų kuo geriau, ypač, jeigu norite didesnio komforto.

Vis dėlto, kai kuriose įmonėse galioja griežtesnė politika šiuo klausimu. Ji reglamentuoja, kokius batus darbuotojai privalo ar turėtų avėti. Pareigose, kur tenka nuolat atstovauti prekės ženklą ir įmonę, pavyzdžiui, administracijos postuose, aptarnaujančiam personalui ar panašiai, aukštakulniai gali būti privalomi. Tačiau jei dirbate kaip laisvai samdoma specialistė, tiesiogiai nebendraujate su klientais, dirbate viršvalandžius ar negavote papildomo instruktažo dėl aprangos kodo, kai pradėjote dirbti,  pirmenybę teikite savo patogumui. Taip bus geriau jums!

Aukštakulniai ofise

Jei biure ketinate avėti aukštakulnius, turite nepamiršti kelių dalykų. Pirma, įsitikinkite, kad pats kulnas nėra per aukštas. Tai – elementaru. Juk nenorite visą dieną vengti vaikščiojimo ir jausti kojų skausmus.

Antra, pirmenybę teikite elegantiškiems ir klasikinio tipo modeliams, o ne labai ryškiems ir išraiškingiems batams.  Ir trečia, įsitikinkite, kad batai iš tikrųjų yra patogūs vaikščioti. Kaip gerai, kad paprastai ir greitai internetu gali būti randami patogūs bei stilingi bateliai moterims iš „Varlės.

Dažniausios klaidos renkantis avalynę biurui

Dabar, kai apžvelgėme pagrindinius aspektus, pagal ką reikia pasirinkti avalynę, pažvelkime į dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias moterys daro besirinkdamos batelius biurui.

Viena dažniausių klaidų – neatsižvelgiama į aplinką ir tiesiog apsiaunama patinkanti avalynė. Tai, kad nėra aprangos kodo, nereiškia, kad biure galite laisvai avėti šlepetes ar sandalus. Kai kuri avalynė tiesiog netinka, nesvarbu, koks aprangos kodas ar taisyklės galioja.

Kita klaida – per didelis prioritetas teikiamas estetikai, o ne savo patogumui. Jei batų pora atrodo gerai, dar nereiškia, kad ją bus patogu avėti visą dieną. Tai labiausiai tinka labai aukštakulniams su plonu kulniuku (angl. stilettos). Moterys stengiasi atrodyti ir jaustis moteriškesnės bei elegantiškesnės, tačiau galiausiai dėl to nukenčia jos pačios. Visada galima atrodyti elegantiškai, sėkmingai ir gražiai, nevarginant savo kojų.