Mada

10 stiliaus patarimų kiekvienai iš jūsų

Turbūt pastebėjote, kad kartais tam tikrus dalykus jūs „tiesiog žinote“ ir apie juos nė nesusimąstote iki tol, kol kas nors jums nepasako. Lygiai tą patį galima pasakyti ir kalbant apie šiuolaikinę madą. Būtent todėl visuomet labai praverčia įvairūs stiliaus specialistų ir dizainerių pateikiami patarimai.

Įprastai, kai tik pradedame gilintis į tam tikrus mums įdomius dalykus, neilgai trukus suprantame, kiek daug smulkių, tačiau labai svarbių detalių mes praleidome pro savo akis ir kaip kiti žmonės visą tai, ką matome mes, mato skirtingai. Todėl sudarėme jums naudingų stiliaus detalių sąrašą, kurio pagalba jums turėtų būti daug lengviau suformuoti savo išskirtinį stilių.

  1. Žinokite savo figūros tipą. Savo figūros tipo nustatymas yra esminis ir pirminis žingsnis norint lengviau pasirinkti bei pritaikyti pačius tinkamiausius stiliaus sprendimus. Nuo jūsų figūros tipo labai tiesiogiai priklauso ir daugybė kitų jūsų tolimesnių pasirinkimų.
  2. Dėvėkite tinkamą apatinį trikotažą. Nors to įprastai niekas, apart jūsų, nemato, tinkamo apatinio trikotažo pasirinkimas turėtų tapti tiesiog neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Ir šiuo atveju tai svarbu ne tik dėl mados, tačiau ir dėl mūsų sveikatos bei jaučiamo komforto. Todėl niekuomet nepagailėkite investuoti į kokybiškesnę liemenėlę ir kelnaites.
  3. Nepamirškite klasikos. Suprantama, kad mados keičiasi kiekvieną naują sezoną, tačiau turbūt jau spėjote pastebėti, kad klasika išlieka nuolatos (juk ne veltui ji ir yra vadinama „klasika“). Todėl jūsų darbužių spintoje visuomet turėtų būti bent vienas džinsinis ar odinis švarkelis, lengvas paltukas ir džinsai.
  4. Šaliai yra nuostabūs ir nepamainomi aksesuarai. Medvilniniai, šilkiniai, satininiai, lininiai ir kt. – jums reikia jų visų! Kai kurie jų tobulai „veikia“ žiemą, o kai kurie puikiai tinka vasarą ar bet kuriuo kitų metų laiku. Todėl pasirūpinkite, kad po ranka visuomet turėtumėte puikiai prie jūsų stiliaus derantį šalį.
  5. Džinsai yra „visam gyvenimui“. Aukštu liemeniu, žemu liemeniu, aptempti, laisvesni, tamsūs, šviesūs ir kt. Dabartinėje rinkoje džinsų asortimentas yra tiesiog stulbinantis ir iš pirmo žvilgsnio atrodytų – niekuomet neišsemiamas. Todėl galite būti tikros, kad džinsai turėtų tapti neatsiejama jūsų garderobo dalimi.
  6. Turite suprasti, kaip „veikia spalvos“. Deja, bet tikrai ne kiekviena moteris ir mergina supranta tikrąją spalvų reikšmę mūsų stiliui. Tačiau jei jūs nežinosite, kas dera tarpusavyje ir ko būtų geriau nesirinkti, galite labai lengvai padaryti daugybę brangiai kainuojančių klaidų. Todėl pasidomėkite, ką pataria specialistai, ir nepamirškite, kad vienu metu jūsų įvaizdyje neturėtų būti daugiau nei trijų spalvų.
  7. Kai dvejojate, sluoksniuokite. Jei formuodamos savo stilių jūs dvejojate ir abejojate dėl tam tikrų savo pasirinkimų ar figūros, nepamirškite, kad drabužius galite sluoksniuoti. Tai gali tapti puikiu kamufliažu.
  8. Moteriški sijonai, suknelės, marškinėliai, palaidinės ir glaustinukės – tai būtinybė. Nepaisant to, koks bebūtų jūsų pagrindinis stilius ir kokie drabužiai dominuotų jūsų drabužių spintoje, pastarieji neabejotinai visuomet turėtų tapti jūsų garderobo dalimi.
  9. Savo drabužių spintą peržiūrėkite kas tris mėnesius. Jei išsiugdysite įprotį kartą per tris mėnesius peržiūrėti tai, ką turite savo drabužių spintoje, turimus drabužius sudėliojant į savo vietas (atsižvelgiant į savo besikeičiantį skonį, šiuolaikinę madą ir naują sezoną), galėsite sutaupyti daug daugiau laiko ir gerokai lengviau suformuoti norimą įvaizdį.
  10. Venkite impulsyvaus apsipirkinėjimo. Išpardavimas neturėtų tapti priežastimi įsigyti naujus darbužius. Žinoma, nesakome, kad to niekuomet neturėtumėte daryti, tačiau vien tik dėl žemesnių kainų nereikėtų pulti į parduotuves. Tuo tarpu, jei jūs jau ilgą laiką laukėte tam tikro drabužio žemesne kaina – nieko nelaukusios įsigykite. Tačiau vien todėl, kad daugumai drabužių yra taikomos nuolaidos, tikrai nereikėtų paploninti savo piniginės. Svarbiausia, kad jūs įsigytumėte būtent tai, ko jums iš tikrųjų reikia.