Interjeras

Praktiniai patarimai tinkamų interjero spalvų pasirinkimui

Jei pradedate kurti savo būsto vidaus interjerą ir svarstote, kaip galėtumėte lengviau išsirinkti geriausiai jūsų interjerui tinkančias dažų spalvas, visuomet geriausia pradėti nuo to, ką jūs iš tikrųjų mėgstate. Tokiu atveju jūs neįspraudžiate savęs į griežtus rėmus ir nesijaučiate suvaržyti tradicinių pasirinkimų. Nustačius pagrindinę mėgstamą spalvą, galite aplink ją imti lengviau kurti ir tinkamą spalvų schemų. Taigi, pateikiame jums kelis patarimus, kaip galėtumėte lengviau pasirinkti tinkamas interjero spalvas.

Ieškokite įkvėpimo

Jei sprendžiate, kokias interjero spalvas pasirinkti, visuomet naudinga ieškoti įvairių įkvėpimo šaltinių. Tam galite pasitelkti tiek socialinius tinklus, tiek ir interjero tematikos portalus, žurnalus, interjero dizaino bei dažų katalogus.

Pasitelkite spalvų ratą

Tikrai nereiškia, kad turite tapti spalvų teorijos specialistais, kad išmoktumėte pasitelkti spalvų ratą, tokiu būdu pasisemiant gerų idėjų. Spalvų ratas yra labai paprasta ir veiksminga priemonė, padedanti greitai sugeneruoti spalvų schemos idėjas. Tai leis jums suprasti, kokios spalvos yra susijusios viena su kita, o kokios drauge nedera. Ir nors greičiausiai nesirinksite visiškai identiškų spalvų, kurias matote spalvų rate, ieškodami dažų galėsite nesunkiai pasirinkti jums patinkančius joms artimus atspalvius.

Kūrybiškas neutralių spalvų naudojimas

Jei nusprendžiate pasirinkti neutralias dažų spalvas savo interjerui, dar nereiškia, kad jos privalo būti labai ramios. Visuomet turite galimybę pagyvinti savo neutralių spalvų paletę. Ir tai galima pasiekti pasirenkant originalesnius spalvų panaudojimo būdus. Pavyzdžiui, dryžuota neutralių spalvų siena suteikia erdvei daug daugiau stiliaus, bet vis tiek išlaiko norimą ramybę. Lygiai taip pat neutrali sienų spalva, derinama su pastelinės spalvos lubomis, gali būti labai puikus būdas suteikti kambariui daugiau spalvų neprarandant raminančios atmosferos.

Išbandykite šviesesnį arba tamsesnį atspalvį

Kartais tam, kad atrastumėte jūsų būsto interjerui tinkamą dažų spalvą, tereikia tik nedidelės korekcijos. Todėl prieš atsisakant minties pasirinkti tam tikrą dažų spalvą, nepamirškite išbandyti šviesesnį ar tamsesnį jos atspalvį.

Naudokitės dažų spalvų pavyzdžiais

Sprendžiant, kokias dažų spalvas vertėtų pasirinkti, niekada neturėtumėte pamiršti ir apie dažų spalvų pavyzdžius. Tai ypač aktualu, jei nusimato nemenkos apimties projektas. Juk nenorite praleidę valandų valandas dažant namų sienas suprasti, kad jūsų pasirinkimas buvo netinkamas.

Naudokitės interjero dizainerių paslaugomis

Jei norite atnaujinti savo būsto vidaus interjerą ir nežinote, kokias interjero dažų spalvas būtų geriausia pasirinkti, jūs visuomet galite pasikliauti patyrusia interjero dizainere ir jos turima patirtimi bei naudingomis įžvalgomis. Interjero dizainerė nukreips jus tinkama linkme ir pateiks daug idėjų, iš kurių galėsite pasirinkti.