Interjeras

Kilimai: kaip išsirinkti tobulą kilimą miegamojo erdvei

Kilimas interjere atlieka ne vieną funkciją, tačiau jeigu reikėtų išskirti pačias svarbiausias, jos būtų dvi: šilumos teikimas ir jaukumo kūrimas. O kur labiau reikia šių savybių nei miegamajame? Miegamasis yra tarytum asmeninė tvirtovė, kurioje yra saugomas mūsų poilsis.

Kad šis kambarys spinduliuotų patogumu ir ramybe, svarbu tinkamai jį užpildyti jaukumo elementais. Kilimas yra vienas iš tokių elementų, jis būtinas šiai erdvei tiek dėl teikiamo patogumo (juk tai pirmas paviršius kurį paliečia iš lovos iškeltos basos kojos), tiek dėl estetinio patrauklumo. Tad į ką reikėtų atsižvelgti renkantis kilimą miegamojo erdvei.

Dydis. Kilimo dydis, kuriai namų erdvei jis bebūtų skirtas, yra svarbus aspektas: tinkamai parinktas kilimo dydis padeda gražiai surišti interjero elementus į jaukią visumą, o netinkamai parinktas dydis gali įnešti nereikalingo, namuose itin nenorimo chaoso.

Miegamajame populiarūs yra dviejų tipų kilimai: maži kilimėliai tiesiami iš abiejų lovos pusių arba vienas didelis kilimas. Maži kilimėliai paprastai yra tiesiami iš abiejų lovos pusių, sukuriant minkštus grindų plotelius, ant kurių būtų malonu pastatyti kojas išlipus iš lovos. Didelis kilimas miegamajam suteikia prabangos. Toks kilimas yra tiesiamas taip, kad jo kraštai būtų išlindę iš po lovos tiek, kad ant jo būtų patogu atsistoti išlipus iš lovos.

Spalva. Kilimo spalva turėtų harmoningai derėti su kitais interjero elementais (sienomis, baldais, meno kūriniais). Būtent pastarieji elementai gali padiktuoti tinkamiausią kilimo spalvą. Paprastai šiai erdvei rekomenduojama rinktis vienspalvius, ramių, šaltų atspalvių kilimus. Taip pat čia puikiai atrodo neutralių spalvų kilimai (pavyzdžiui: smėlio, pieno atspalvio kilimai). Kadangi miegamajame nevaikštoma apsiavus batais, galima rinktis ir itin šviesių spalvų kilimus, kurių paprastai nerekomenduojama rinktis kitose namų zonose, tokiose kaip: svetainėje, valgomajame. Jeigu visgi nusprendėte, kad miegamajame norite raštuoto kilimo, patariama pirma išsirinkti patinkantį kilimą, o tada prie jo derinti likusias detales.

Tekstūra. Kadangi miegamajame yra kuriama itin rami atmosfera, vizualaus įdomumo lengviausia jai suteikti pasitelkus tekstūrą. Interjero specialistai visada akcentuoja skirtingų tekstūrų naudojimo vienoje erdvėje svarbą, skirtingos tekstūros derinamos tarpusavyje praturtina erdvę ir jai suteikia papildomo gylio. Kilimas yra  itin tekstūriškas interjero akcentas. Miegamajam galima rinktis grubesnio paviršiaus, tvirtus ir labai jaukius kilimus iš vilnos, pūkuotus, minkštus sintetinio pluošto kilimus arba atvirkščiai – blizgaus, lygaus paviršiaus šilkinius kilimus, kurie erdvei suteikia papildomos prabangos ir elegancijos.