Laisvalaikis

Ką labiausiai verta pamatyti Korfu saloje?

Jau eilę metų turistai iš Lietuvos mielai keliauja į Jonijos jūroje esančią Korfu salą, priklausančią Graikijai. Korfu yra unikali ir išsiskiria iš daugumos kitų Graikijai priklausančių salų. Jos teritorijoje labai daug itališkos, ne tik graikiškos architektūros. Aplink Korfu esančiose pakrantėse rasite bene skaidriausią jūros vandenį visame pasaulyje, o svetingi vietiniai ir nuostabi graikiška virtuvė tikrai nepaliks abejingų. Tačiau, jeigu nusprendėte vykti į Korfu salą, ką labiausiai verta joje pamatyti?

Kerkyra – nuostabi sostinė

Atvykę į Kerkyrą (ne vietinių vadinamą tiesiog Korfu) žmonės dažnai nustemba. Salos sostinė menkai primena graikišką miestą, o labiau mena Italijos metropolių atmosferą. Taip yra neatsitikinai, mat, Kerkyrą daugiausiai statė Venecijos pirkliai, kurie čia buvo įkūrę savo buveinę. Dabar Korfu salos sostinė atrodo tikrai kaip išskirtinis miestas, į kurį atvykus galima nustebti. Čia rasite aibę labai unikalių suvenyrų parduotuvių, labai populiarias ledaines, sočiai maitinančias kavines, ant kalno stūksančią Korfu tvirtovę, aukštas bažnyčias ir siauras senamiesčio gatveles.

Paxos ir Antipaxos salos šalia Korfu

Visi aplankę Korfu labai rekomenduoja laiko skirti ir plaukimui į šalia esančias Paxos bei Antipaxos salas. Prie Antipaxos galite rasti nuostabias maudynių vietas su bene skaidriausiu vandeniu visame pasaulyje. Na, o Paxos yra itin gražių uolų išraižyta sala su nuostabiu miesteliu Gaios, kuriame galite apsilankyti restorane, įsigyti suvenyrų, pasimėgauti unikaliais vaizdais.

Achileiono rūmai

Šie rūmai buvo statyti Austrijos imperatorienei Elžbietai, dar XIX amžiuje. Nors dabar karališkosios šeimos atstovai čia nebegyvena, rūmai yra atviri turistams, kaip muziejus. Rūmų arba vilos komplekse rasite nuostabią panoramą, autentišką to laikmečio architektūrą bei interjerą, įdomias skulptūras, gražių augalų.

Panagia Vlacherna vienuolynas ir šalia jo besileidžiantys lėktuvai

Visai čia pat už Kerkyros yra ir pagrindinis Korfu oro uostas. Įdomu tai, visi lėktuvai į jį leidžiasi iš jūros pusės, o būtent jų nusileidimo ir kartais kilimo kelią kerta molas bei nedidelis Panagia Vlacherna vienuolynas.

Jeigu stovite ant molo, tiesiai virš jūsų galvų praskrenda didžiuliai laineriai ar privatūs, mažesni lėktuvai. Jausmas įspūdingas, o nuotraukos ir emocijos bus vertos įamžinimo.