Buitis

Ką daryti, kad rankšluosčiai ilgiau išliktų karališkai minkšti?

Išsirinkai nuostabius, itin minkštus rankšluosčius namams, tačiau bijai, kad jie ilgai tokie nebus? Bus, jei elgsiesi teisingai ir prižiūrėsi juos.

Prieš pirmą naudojimą

Rankšluosčiai parduotuvėje atrodo tokie minkšti ir malonūs, dažniausiai todėl, kad gamintojas naudoja specialias priemones jų paruošimui. Tos pačios priemonės mažina rankšluosčio sugeriamumo savybes. Todėl prieš naudojant reikėtų išskalbti šiltame vandenyje su trupučiu acto(puodelis, apie 200ml, skalbimo mašinai). Actas yra puikus skalbiklis, taip pat jis „suriša“ dažus, taigi rankšluosčio spalva ilgiau išliks skaisti tarsi nauja.

Išlaikyti rankšluosčių minkštumą

Rankšluosčiai turėtų būti skalbiami vidutiniškai kas 3-5 naudojimus. Geriausia skalbti šiltame vandenyje su švelniu skalbikliu. Būtinai švelniu ir nedideliu kiekiu, kadangi rankšluosčių kietumas atsiranda būtent dėl to, kad rankšluosčių audinio kilpelėse susikaupia skalbiklio likučiai ir  net mikštiklio likučiai. Taip taip, per didelis kiekis minkštiklio sukuria atvirkštinį procesą, jis visai neminkština, o kietina rankšluosčius.

Rankšluosčius reikėtų džiovinti džiovyklėje ant vidutinės temperatūros arba palikti džiūti natūraliai. Puikiai tinka džiovinimas lauke, vėjyje.

Atkurti rankšluosčių minkštumą

Jei pastebi, kad rankšluosčiai tampa šiurkštūs, nebijok, dar ne viskas prarasta. Tiesiog taip kaip skalbei rankšluosčius pirmą kartą, išskalbk su actu. Actas suskaidys ir išplaus skalbimo priemonių likučius, kurie susikaupė ant rankšluosčio.

ranksluosčiai-ps