Buitis,  Sodas ir kiemas

Sodo dekoracijos – ne vienintelis būdas sukurti estetiką kieme

Vis ilgėjant vakarams norisi daugiau laiko praleisti lauke. Tačiau kiemas neabejotinai turi būti sutvarkytas, erdvės tvarkingos ir jaukios, sodo dekoracijos stilingai priderintos, o šeimos nariai saugūs. Kaip ir kiekviena kita namų erdvė, kiemas taip pat turi spinduliuoti tam tikrą namų aurą bei būti tvarkingas. Tačiau siekiant susikurti jaukią ir estetišką aplinką kyla labai daug klausimų – dauguma iš jų susiję su tuo, kokias priemones visgi naudoti?

Šiais laikais įsigyti galima įvairiausių daiktų, tačiau kur kas svarbiau yra aplinkos neperkrauti. Keli nedideli akcentai puoš kiemą kur kas labiau nei krūvos nereikalingų rakandų.

Augalai – puošmena

Dažniausiai eksterjerui sukurti naudojamos įvairios gėlės ir krūmai, tačiau esant nederlingiems metams jie gali suteikti pakankamai mažai džiaugsmo. Rinkitės augalus, kurie būtų nelepūs, galėtų augti ir puošti kiemą net esant sausrai ar lietingiems ir vėsiems metams. Daugiau dėmesio skirkite daugiamečiams augalams.

Modernios sodo dekoracijos

Sodo dekoracijos tokiu atveju yra nepamainomas pagalbininkas. Įvairios dekoracijos ne tik padės sukurti jaukumą kieme, tačiau ir atliks papildomas funkcijas. Tam tikros dekoracijos turi judesio daviklius ir, tarkime, einant pro šalį, ima šviesti.  

Tokio tipo sodo dekoracijos pasitarnaus tokiu atveju, jei norima apšviesti takelius, kuriais einama pakankamai retai ir nesinori, kad jie būtų nuolat apšviesti. Sodo dekoracijas galima derinti ir su lauko šviestuvais, tačiau svarbu aplinkos neperkrauti – kartais mažiau yra geriau.

Dekoracijos kartu ir žaidimo objektai

Kai kurios sodo dekoracijos turi ir laistymo funkciją. Tai itin žavus pasirinkimas, jei reikia laistyti nedidelį vejos plotą, kuriam norisi suteikti papildomą akcentą. Kieme taip pat dailiai atrodys ir įvairūs vėjarodžiai, kurios padės įvertinti vėjo kryptį. Sodo dekoracijos, derinamos su lempučių girliandomis, apsuktomis aplink medžių kamieną, padės sukurti išties žaismingą eksterjerą. Kieme organizuojant įvairias šventes, pavyzdžiui, krikštynas, tokio tipo papuošimai tikrai neliks neįvertinti ne tik suaugusiųjų, bet ir mažųjų šventės lankytojų. Jiems bus kaip tik smagiau, kuomet galės pažaisti su nedidelėmis dekoracijomis.

Dekoracijos papildo, bet neapkrauna erdvės

Tik jaukiame kieme norėsis ilgai vakaroti vieniems ar su svečiais. Reikėtų nuolat stengtis, kad aplinka būtų puoselėjama, tik tada joje norės būti ilgiau. Tačiau norint, kad papildomos sodo dekoracijos neapsunkintų ir taip visų nemėgstamų sodo ruošos darbų, tokių kaip vejos pjovimas, derėtų joms parinkti tinkamą vietą. Nederėtų dekoracijų statyti pačiame pievos viduryje, o taip pat ją turėtų būti paprasta apvažiuoti žoliapjove. Todėl statant įvairias dekoracijas reikėtų aplink palikti šiek tiek žemės ir vengti įrėminimo dekoratyviniais akmenukais.

Turintiems tvenkinius ar baseinėlius galima rinktis tvenkinio dekoracijas, kurios padės sujungti gamtos teikiamą džiaugsmą ir estetiką. Juk  tvenkinio ir sodo dekoracijos turi tarnauti gamtai ir ją papildyti, o ne atvirkščiai.