Sodas ir kiemas

Jukos: trumpai apie populiariausias veisles

Jei kalbėtume apskritai, tai drąsiai būtų galima sakyti, kad jukos yra ypač populiarus augalas mūsų šalyje. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad jukos veislių yra ypač daug ir apie kiekvienos veislės gėles verta žinoti tam tikrus faktus. Taigi, kviečiame sužinoti daugiau informacijos apie populiariausias jukos veisles.

Pluoštinės jukos (Yucca filamentosa)

Lyginant su kitų rūšių veislėmis, šios veislės jukos yra labiausiai atsparios šalčiui (gali ištverti net 20 laipsnių šaltį), Skiriamasis šios veislės jukų požymis – jos arba neturi stiebo arba jis yra labai trumpas. Šiltuosiuose kraštuose augančios pluoštinės jukos pasiekia įspūdingą aukštį ir labai gausiai žydi, tuo tarpu vidutinio klimato juostuose augantys augalai būna menkesni tiek savo aukščiu, tiek žiedų skaičiumi. Žiedai būna baltos gelsvos, rausvos spalvos. Pirmaisiais metais šios veislės jukas būtina gausiai laistyti, o visiškai suaugusios labai lengvai pakelia sausrą.

Melsvosios jukos (Yucca glauca)

Šios veislės jukos kur kas mažiau atsparios šalčiui nei pluoštinės jukos. Esant palankioms sąlygoms, žiedkotis gali užaugti net iki 3 metrų aukščio. Nors veislės pavadinime galime išvysti žodį melsvoji, dėmesį verta atkreipti į tai, kad žiedai paprastai būna baltos spalvos arba žalsvai balti. Nors būna įvairių formų, tačiau dažniausiai – varpelio formos. Šios veislės jukoms geriausiai tiks saulėta vieta, tačiau nemėgsta gūsių, tad bus idealu, jei pasirinksite erdvę, kurioje augalą ne tik saulės spinduliai pasieks, bet ir bus užtikrinta jauki užuovėja. Orams vėstant, galima pridengti šiaudais, žieve, pjuvenomis, durpėmis. Mūsų krašte dažni atlydžiai, tad labai svarbu užtikrinti, kad jų metu augalo šaknys nemirktų vandenyje. Žiedynams baigus žydėti, šias augalo dalis reikia nupjauti.

Apibendrinant galima daryti išvadą, kad žiemos mūsų krašte vis šiltesnės, todėl tikrai neprašausite pro šalį nusprendę auginti abiejų veislių jukas. Augalai stebins puikiomis vėduoklėmis  bei žiedais, o priežiūra – nesudėtinga. Tačiau taip pat nereikėtų pamiršti, kad šio augalų veislių yra ypač daug, todėl, jei bent šiek tiek skirsite dėmesio, kad  apie šiuos augalus sužinotumėte daugiau, galite būti tikri – rasite dar bent kelių veislių jukas, kuriomis panorėsite papuošti savo kiemą ar soda.