Sodas ir kiemas

Kokius žydinčius krūmus rinktis namų aplinkai puošti?

Jei prie namų auga šluotelinė hortenzija, tai jūs tikrai esate praktiškas žmogus, nes šis augalas yra labai ištvermingas ir nereikalaujantis ypatingos priežiūros. Jei sumanėte savo pasodybiniame sklype formuoti kažką panašaus į mini parką, tai šios rūšies hortenzijos idealiai tam tinka.

Kuo šluotelinės hortenzijos skiriasi nuo kitų hortenzijų rūšių?

Nuo kitokių hortenzijų šluotelinės skiriasi savo žiedynų forma. Jos žiedai yra kūginiai, o ne skėtiniai. Ši hortenzija puikiai atlaiko žiemos šalčius, o pavasarį labai greitai suveši. Mūsų šalyje yra daug įvairių šluotelinių hortenzijų rūšių, kurios tarpusavyje skiriasi krūmo aukščiu ir forma, žiedyno struktūromis, formomis ir spalvomis.

Kokios mūsų šalyje yra žinomiausios šluotelinių hortenzijų veislės?

„Bobo“ veislės hortenzijos yra neaukštos, siekia vos trijų sprindžių aukštį, pražysta baltais žiedais, kurie vėliau pasidaro rožiniai. Dar mažesnės yra „Polestar“ veislės šluotelinės hortenzijos, jos išauga vos iki pusmetrio aukščio. Jų žiedai iš pradžių yra žalsvi, o vėliau tampa rožiniais. Jei norite sode turėti aukštaūgę šluotelinę hortenziją, tada ieškokite „Kyushu“ veislės augalo. Ši hortenzija užauga labai greitai pasiekia net trijų metrų aukštį. Jos žiedynai yra balti ir stambūs, siekiantys iki trisdešimties centimetrų ilgio. Visos šios veislės nereikalauja intensyvaus genėjimo ir tręšimo.

Ką reikėtų žinoti apie hortenzijų persodinimą?

Hortenzijas galima persodinti bet kuriuo jų vegetacijos laikotarpiu, tačiau vis dėlto geriausia tai daryti pavasarį arba rudenį. Pagrindinis privalumas yra tas, kad jos gerai prigyja ir su atvira, ir su uždara šaknų sistema. Aišku, vazonuose augintos hortenzijos greičiau prigyja naujoje vietoje, bet jei jas sodinsite pavasarį, tada kuo puikiausiai prigis ir jauni sodinukai, turintys atviras šaknis.

Kokioje vietoje geriausia sodinti hortenzijas?

Didžioji dalis hortenzijų veislių labiau mėgsta saulėtas ar iš dalies saulėtas vietas. Jei hortenzija augs ūksmėje, jos nebus tokia graži, kaip auganti saulėje, o jos žiedynas bus kuklesnis, menkesnis. Šie augalai taip pat mėgsta gana drėgną, tačiau gerai drenuotą, pakankamai derlingą, humusu prisotintą dirvožemį. Be to, dirvožemis, kuriame jos auga, turi būti rūgštus ar bent silpnai rūgštus.