Laisvalaikis

Atostogos pajūryje su augintiniais: kaip pasirūpinti komfortu?

Atostogos – puikus metas atsipalaiduoti su šeima ir augintiniu. Tačiau turintieji naminių gyvūnų neretai susiduria su sunkumais – poilsiautojai nežino, ar atras nakvynės vietą, kurioje bus laukiami su augintiniais. Tokiu dalyku patartina pasidomėti iš anksto, dar prieš planuojant atostogas. Svarbu pasirūpinti ir augintinių užimtumu, maistingu ėdesiu. Tokiu atveju ypatingu komfortu galėsite mėgautis ir jūs, ir jūsų gyvūnas. Puiki atostogų kryptis norintiems nešvaistyti begalės laiko ieškant nakvynės vietos, tinkamos poilsiui su gyvūnais, – Palanga. Čia poilsiautojus ir jų keturkojus kompanionus priima ne viena įstaiga.

Gyvūno nakvyne pasirūpinti galima ir nemokamai

Vienas iš svarbiausių veiksnių norintiems, kad nakvynė Palangoje su gyvūnėliu būtų maloni ir sklandi, yra kaina. Palangoje tokio apgyvendinimo kainos svyruoja nuo vienkartinio 15 eurų dydžio mokesčio iki 15 eurų, mokamų už kiekvieną parą. Suma priklauso ir nuo vietos – penkių ar keturių žvaigždučių viešbutyje kainos bus didesnės. Tačiau Palangoje galima rasti ir poilsio namelių, apartamentų, kurių savininkai už apgyvendinimą su gyvūnais papildomai neapmokestina. Svarbiausia – prisiimti atsakomybę už gyvūnus ir susitarti, jog augintiniui padarius žalos, šeimininkas ją atlygins.

Su augintiniais laukiama ir kavinėse

Didysis pajūrio kurortas palankus gyvūnų mėgėjams – nakvynė Palangoje ir žmonėms, ir jų augintiniams siūloma ne viename viešbutyje. Dažnai poilsiui su naminiais gyvūnėliais pritaikomos ir kitokios erdvės –pavyzdžiui, kiemelis su veja. Priimti augintinius pasiruošusios dar ne visos maitinimo įstaigos. Vis dėlto atrasti tokią – taip pat įmanoma. Net jei gyvūnai nepageidaujami kavinės ar restorano viduje, retas kuris savininkas nepavaišins gyvūno dubenėliu šviežio vandens.

Kaip pasiruošti saugiai, sklandžiai kelionei?

Tam, kad kelionė ir pačios atostogos būtų malonios, reikėtų pradėti ruoštis iki kelionės likus bent savaitei. Pateikiame kelis patarimus, kuo vertėtų pasirūpinti iš anksto.

·       Automobilyje – be maisto. Nešerkite augintinio bent kelias valandas prieš kelionę ir kelionės metu. Juk nenorite, kad suplanuota nakvynė Palangoje būtų sugadinta dėl gyvūno negalavimo. Ypatingai kelionėms jautrūs maži, jauni šunys.

·       Sustojimai – būtini. Poilsis nuo važiavimo reikalingas ir augintiniui, ir jums. Pavedžiokite keturkojį pievoje, palakinkite. Prasimankštinęs gyvūnas patirs mažiau streso ir jausis geriau.

·       Pasirūpinkite žaislais. Kai kurie keturkojai sunkiai nustygsta vietoje. Dėl šios priežasties jiems būtina parūpinti kramtukų ar kitų žaislų. Jei keliaujate su kate, taip pat pasiimkite jos mėgstamų žaislų, patiesalų – jaučiant savą, pažįstamą kvapą murklei pakeisti aplinką bus daug lengviau.

·       Skiepai – privalomi. Prieš išsiruošiant į kelionę būtina užsukti pas veterinarą ir įsitikinti, kad jūsų gyvūnas paskiepytas visais reikiamais skiepais – juk norisi, kad nakvynė Palangoje nesukeltų papildomų keblumų.

·       Patogūs narveliai. Jeigu keliaujate su kate ar mažo, vidutinio dydžio šunimi, pasirūpinkite patogiu narveliu. Augintinis turi laisvai tilpti į nešyklę, turėti vietos apsisukti, įsitaisyti patogiau. Nešyklės ir specialūs narveliai puikiai tinka norint pernešti gyvūnus į kitas patalpas, sumažinti minioje žmonių jų patiriamą stresą.

·       Saugumas automobilyje. Jokiu būdu nepalikite savo augintinio automobilyje vieno. Kai karšta, gyvūnėlis gali lengvai dehidratuoti. Be to, neprižiūrimas jis gali susižeisti.

·       Pasirūpinkite higiena. Išsiruošę į kelionę, į automobilio saloną įsidėkite ir patvarų, augintiniui skirtą pledą ar kitokį užtiesalą. Taip išvengsite nešvarumų tiek kelionės metu, tiek jau apsistoję nakvynei.

Nakvynė Palangoje su augintiniais – puiki išeitis tiems, kurie nenori jų palikti vienų namuose. Palangoje atostogaujantiems su naminiais gyvūnais gausu tiek viešnagės, tiek maitinimo, tiek laisvalaikio pasiūlymų. Rinkdamiesi vietą augintiniams, pasidomėkite konkrečiomis apgyvendinimo sąlygomis ir papildomu mokesčiu. Nepamirškite, kad visi poreikiai gali būti suderinti – tereikia juos aptarti.