Naudinga

Kėdainių rajone atidaryta moderni vieta seneliams

Kėdainių rajone, po dvejų metų trukusių rekonstrukcijos darbų, atidarytas Šėtos socialinio ir ugdymo centro priestatas, kuriame įrengta: 16 kambarių, erdvios higienos patalpos, virtuvėlė su valgomuoju, skalbyklėlė, salė laisvalaikio praleidimui, kineziterapeuto-masažuotojo kabinetas, socialinių, medicinos darbuotojų kabinetai, liftas. Taip pat atnaujinta katilinė: įrengta automatizuota šildymo ir vėdinimo sistema, priešgaisrinė signalizacija.

Įkurtuvių šventėje apsilankęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi tiek rangovais, kurie atliko darbus laiku, tiek savivaldybės Tarybos sprendimu dėl lėšų skyrimo šiai vietai.

„Šėtos socialinio ir ugdymo centras prasiplečia dvigubai, tad nuo šiol jis galės priimti ir dvigubai daugiau senelių – 40. Tikiu, kad čia gyvenantys ir gyvensiantys žmonės bus patenkinti. Esu dėkingas rangovams, laiku ir kokybiškai atlikusiems darbus bei savivaldybės tarybai, skyrusiai 200 tūkst. eurų šio priestato statybai“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Centro direktorė E. Ramonienė pabrėžė, kad naujajame priestate seneliams gyventi bus žymiai patogiau, o ir senelius prižiūrintiems darbuotojams dirbti taps daug lengviau.

„Labai džiaugiamės naujosiomis patalpomis ir laukiame gyventojų, nes dar turime laisvų vietų. Kadangi dvigubai padidėjo patalpos, reikėjo įdarbinti ir naujų darbuotojų. Nuo šiol turime ir renginių salę, tad bus galima vystyti ir turtingesnę kultūrinę, meninę programą“, – sakė direktorė.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė paaiškino, kad anksčiau senoliai turėjo laukti eilėje, kol galės apsigyventi globos namuose, nes, visų pirma, buvo apgyvendinami vieniši ir neįgalūs asmenys, o dabar, Šėtoje pastačius šį priestatą, vietų poreikis Kėdainių rajone yra tenkinamas pilnai.

Rekonstrukcijos darbams buvo išleista daugiau nei pusę milijono eurų, beveik pusę šios sumos skyrė Kėdainių rajono savivaldybė, kita dalis lėšų gauta iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Savivaldybė finansavo ne tik rangos darbus, bet ir papildomai įstaigai skyrė 50 000 Eur  baldų įsigijimui.

Kėdainių rajone veikia trys globos įstaigos, kurios teikia ilgalaikę socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus žmonėms. Iš viso rajone yra globojama 120 žmonių. Artimiausiu metu savivaldybė yra numačiusi Josvainių globos namų rekonstrukcijos darbus. Juose turėtų įsikurti savarankiško gyvenimo namai skirti senyvo amžiaus žmonės.

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė